Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Мер пропарився: Відбулася прес-конференція міського голови та секретаря міської ради щодо основних питань порядку денного ХХХІV сесії міської ради
До проекту порядку денного сесії, погодженого Координаційною радою, увійшло 43 питання.

Більша частина з них – це питання регулювання земельних відносин, які не були прийняті раніше. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельний Кодекс передбачають, що питання регулювання земельних відносин мають розглядатися радою щомісячно.

«Враховуючи, що в силу об’єктивних обставин на розгляд сесії не виносяться інші питання, увага буде сконцентрована на прийнятті рішень, що пов’язані з регулюванням земельних відносин громадян», - зазначив Володимир Сальдо.

Зокрема, вони стосуються надання дозволів на виготовлення технічної документації (виготовляється для громадян безоплатно за кошти державного бюджету) щодо відведення у приватну власність житлових будинків, господарських будівель та споруд. Іншим рішенням затверджується відповідна технічна документація.

До проекту порядку денного також включені питання:

щодо відмови в додатковому відведенні у власність земельних ділянок;

щодо надання дозволу на розробку проектів землеустрою;

питання про припинення строків дії договорів оренди земельних ділянок та відмову в поновленні договорів оренди тощо.

Як наголосив міський голова, «ми вводимо жорсткі відносини з орендарями землі, які не виконують вимоги законодавства України щодо благоустрою». Зокрема, це стосується розчищення прилеглої території від снігу, посипання протиожеледною сумішшю.

Готовляться для направлення до органів прокуратури відповідні подання, у тому числі, звернення до районних прокуратур обласного центру голів районних у місті рад на підставі аналізу тієї роботи, яка мала проводитися і проводилась протягом зимової негоди керівниками підприємств, установ, організацій.
Минулого року в рамках Стратегії економічного розвитку до 2015 року розпочато роботу з інвентаризації землі в парках і скверах. Першою така робота була проведена у парку ім.Леніна.

Міським головою на розгляд сесії внесено питання про віднесення земельної ділянки під парком ім.Леніна площею 9,3511 га до категорії земель історико-культурного призначення. Мається на увазі земельна ділянка в межах вул.Перекопської, Чекістів, Кірова, просп.Ушакова.

На сьогоднішній день парк ім. В.І. Леніна має статус пам’ятника архітектури місцевого значення і внесений до всеукраїнського реєстру, як пам’ятник садово - паркової архітектури. Прийняття рішення закріплює статус парку саме як пам’ятника архітектури. Відтепер територія парку підпадатиме під дію Закону України "Про охорону культурної спадщини", його землі будуть віднесені до категорії земель особливо цінного призначення. Землю в оренду на території парку можливо буде виділити лише за згодою Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Зростає і відповідальність за незаконне використання землі на території парку. Тепер порушники підпадатимуть під кримінальну відповідальність за пошкодження пам’ятки архітектури. Більш ефективно боротися з порушниками зможуть і правоохоронці. Якщо до прийняття цього рішення прокуратура мала змогу порушити карну справу лише після офіційної оцінки нанесених збитків (і сума збитків повинна була бути не менше 500 гривень), то тепер для порушення карної справи достатньо буде лише самого факту незаконного використання землі на території парку.

Володимир Сальдо наголосив на необхідності прийняття Програми відродження, розвитку професійного футболу в м. Херсоні на базі футбольної команди „Кристал" та участі у всеукраїнських змаганнях із футболу серед професійних клубів на 2010 рік, проект якої розглядався міською радою минулої сесії.
Програма дозволить відродити в Херсоні професійний футбол та участь футбольної команди „Кристал" у всеукраїнських змаганнях з футболу серед професійних клубів в 2010 році.

Вона передбачає комплекс заходів, у тому числі, і здійснення заявочного внеску до Професійної футбольної ліги України на участь херсонської команди у всеукраїнських змаганнях сезону 2010 року, і здійснення щорічного обов’язкового внеску до Херсонської обласної федерації футболу. Передбачено укладення контракту з головним та іншими тренерами і футболістами команди «Кристал», ліцензування тренерського складу та членів команди, відповідні витрати на утримання команди. Замовник або координатор Програми - управління молоді та спорту міської ради. Фінансування здійснюється за рахунок міського бюджету. Загальні обсяги фінансування – 2 млн. 984 тис. 895 грн.

«Однак, на минулій сесії депутати не підтримали це питання. Аналогічна ситуація очікується і цього разу. Адже Координаційна рада не рекомендувала вносити його до проекту порядку денного. Обгрунтування чіткого немає. Одне пояснення депутатів – вони хочуть бачити бізнес-план розвитку футболу в місті, після чого затверджувати таку програму», - зазначив Володимир Сальдо. «Я можу пояснити таку антипозицію просто: прийняття і початок реалізації Програми відродження футболу в місті скорочує поле для критики багатьом учасникам політичного процесу, учасникам місцевих виборів.

Зменшиться кількість тем, за якими де-хто проводить свою піар-кампанію. Але, я впевнений, що у відродженні футболу як масового і найулюбленішого в усьому світі виду спорту в Херсоні зацікавлені, перш за все, херсонці. Я багато зустрічаюсь з людьми і чую це від молоді.

Тому питання щодо затвердження Програми відродження футболу буде внесено «з голосу». Думаю, що за результатами його розгляду і голосування багато чого стане зрозумілим».

Сесія розглядатиме також питання «Про затвердження Міської програми підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фестивалів та конкурсів на 2010 рік». Володимир Сальдо назвав його важливим для соціально-культурного життя херсонців, популяризації Херсона як міста з розвинутою культурою.

Такої Програми в місті не існувало, вона вперше приймається міською радою. «Ми наполягаємо на необхідності її прийняття, адже це дасть змогу задовольнити духовні потреби і естетичні смаки херсонців, розширить міжнародні культурні зв'язки, дасть змогу проводити міські фестивалі, забезпечить участь талановитої молоді у міжнародних, всеукраїнських фестивалях, конкурсах.

Результатом такої роботи стане поліпшення іміджу Херсона». Фінансування Програми, що здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених місцевим бюджетом на 2010 рік, включатиме:

міський фестиваль аматорського мистецтва;

міські заходи в рамках міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії»;

міський національний фестиваль «Дружба народів»;

міські заходи в рамках міжнародного фестивалю «Кінокімерія 2010»;

забезпечення участі талановитої молоді шкіл естетичного виховання у міжнародних, всеукраїнських фестивалях, конкурсах.

Постійною комісією міської ради з питань освіти, культури, спорту та у справах молоді на розгляд сесії внесене питання про створення цільового фонду міської ради на 2010 рік для встановлення пам’ятника «Моєму першому вчителю». «Я підтримую цю ініціативу депутата міської ради Валерія Петрова», - зазначив Володимир Сальдо. Головним розпорядником коштів фонду буде управління освіти міської ради. Херсонська міська рада створює фонд як джерело фінансування і може залучати до нього кошти від підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, приватних підприємців, громадян. Використання коштів цільового фонду проводиться лише за визначеним напрямком.

Важливими для міського господарства назвав Володимир Сальдо питання, запропоновані ним до проекту порядку денного:

«Про затвердження звіту про надходження та використання коштів цільового фонду міської ради на 2009 рік «Освітлення міста Херсона», створення цільового фонду міської ради на 2010 рік «Освітлення міста Херсона». За кошти фонду у 2009 році було здійснено освітлення вулиць: порт Елеватор, Покришева (від Карбишева до 49 Гвардійської дивізії), вул.Стебліївська (мікрорайон «Корабел»), Пушкінський сквер. На загальну суму 142 тис.грн.;

«Про внесення змін до Програми розвитку та покращення стану освітлення вулиць м. Херсона на 2006-2010 роки», яким визначаються обсяги відповідних робіт у 2010 році. Йдеться про освітлення ще 23 вулиць міста, що знаходяться у різних мікрорайонах: у старому УКРНІОЗі, в центрі міста (Дори Любарської, Українська, 295 Стрілецької дивізії, Московська, Радянська), у районі Житлоселища (Рози Люксембург, Полтавська), Таврійському мікрорайоні (Нестерова, Ракетна, Бегми, Космічна), у Дніпровському районі (Залаегерсег, Бериславське шосе, Ливарна) тощо. Загальний обсяг фінансування – 532,5 тис.грн.;

«Про внесення змін до Міської програми розвитку дорожнього господарства на 2007/10 роки». Зміни стосуються утримання дренажних систем та систем зливової каналізації.

З моменту затвердження програми у 2007 році значно здорожчала кошторисна вартість робіт на раніше запланованих об’єктах.
Роботи включають у себе:

утримання дренажної системи – більше 39 тис. п.м;

утримання мереж зливової каналізації – більше 67 тис. п.м;

відкачка води з підземних пішохідних переходів- 4 800 куб.м;

встановлення дощеприймальних грат – 45 шт.;

встановлення кришок люка 50 шт.;

капітальний ремонт зливової каналізації по пров.Береговому, вул.Патона. Якщо у цінах 2007 року на ці обсяги було необхідно 733 тис.грн., то цього року вартість робіт сягнула більше ніж 2 млн.грн.

«Таким чином будуть відпрацьовуватися питання на першій у 2010 році сесії міської ради. Новий рік розпочався, місто продовжує жити і розвиватися», - підсумував міський голова.

Секретар міської ради Юрій Погребний повідомив про питання, запропоновані до проекту порядку денного сесії депутатами міської ради:

«Про порядок формування та затвердження титульних списків капітального ремонту житлового фонду на 2010 рік» (суб'єкт подання постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, транспорту, зв’язку, енергозбереження, енергопостачання, екології та охорони навколишнього середовища);

«Про внесення змін до Регламенту Херсонської міської ради V скликання» (суб’єкт подання депутат Осолодкін С.А.).
Як зазначив Юрій Погребний, не дивлячись на нестабільність громадського та політичного життя в країні, питання, важливі для громади Херсона, розглядатимуться депутатським корпусом чітко та конструктивно.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 27 января 2010   ::  Посмотрели: 1635  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее