Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Ожидается приезд главы УГКЦ С. Шевчука в Херсон
По информации, которую предоставили журналистам издания в канцелярии Блаженнейшего Святослава (Шевчука), Отца и Главы УГКЦ на 6 декабря планируется его приезд в город Херсон.

Блаженніший Святослав (Шевчук), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Отець і Глава УГКЦ

Ожидается приезд главы УГКЦ С. Шевчука в Херсон

Народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл. У 1991-1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992-1994 роках – у Львівській духовній семінарії.

Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський).

У 1994-1999 роках навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богослов’ї візантійської богословської традиції.

У 1999-2000 роках – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У 2000-2007 – віце-ректор ЛДС Святого Духа.

З 2001 – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету).

У 2002-2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові.

З червня 2007 – ректор ЛДС Святого Духа.

14 січня 2009 року Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця доктора Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba.

Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, а співсвятителями – Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобичцький.

10 квітня 2010 року призначений Апостольським Адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці.

23 березня 2011 року на Виборчому Синоді Єпископів УГКЦ обраний Главою УГКЦ. 25 березня цей вибір благословив Папа Римський Венедикт XVI. Введений на престол 27 березня 2011 року у Києві, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

В предварительном плане отца Святослава проведение службы в Храме РІВНОАПОСТОЛЬНИХ КИРИЛА ТА МЕТОДІЯ, монастыря СВЯТОГО ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО. (конечная 12 троллейбуса, II- Таврический микрорайон)

Кроме, этого, Глава УКГЦ С. Шевчук намерен провести встречу с херсонской общественностью. Начало которой планируется начать в 18–00 в здании училища культуры.

История создания общины УГКЦ на Херсонщине:

В Херсоні греко-католицька громада організувалася на початку дев’яностих років минулого століття. На той час в громади не було ані священика, ані церкви, тому миряни якийсь час відвідували діючі місцеві храми проте мріяли про свою святиню. Згодом на початку 1993-го року зорганізована херсонська греко-католицька громада звернулася з проханням до отців Василіян про душпастирську опіку. І вже у травні із благословення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського, на той час Глави Української Греко-Католицької Церкви, сюди прибув ієромонах Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) Ісидор Гончар.

Перші Богослужіння відправлялися в орендованому громадою приміщенні міського шахового клубу. За оренду залу доводилося платити завеликі гроші, відтак на певний час громаду приютив місцевий осередок Народного Руху України. РУХівці дозволили вільно відправляти Богослужіння в їхньому підвальному приміщенні.

Згодом отці Василіяни домоглися від місцевої влади виділення на околиці Херсону земельної ділянки під забудову монастиря та церкви. Перша церква була збудована з вагончиків, привезених із Заходу України, де щонеділі та у свята збиралися до сотні людей. Одночасно із церквою облаштовувався василіянський монастир святого Володимира Великого.

Ожидается приезд главы УГКЦ С. Шевчука в Херсон

Отці Василіяни спочатку навчали прихожан найпростішому – правильно хреститися, молитися, розуміти зміст церковних обрядів. Також серед перших прихожан було чимало нехрещених та невінчаних. Проте за ці роки до причастя приступило більш як 10 000 вірних (в тому числі і з околиць Херсона), було 150 хрестин і близько 200 похоронів. За цей час до парафії привернуто багато молоді. Прихожани приводять до храму своїх дітей та онуків, для яких монахи організовують катехитичні зустрічі та літні табори.

Перебуваючи у Херсоні попри свою парафіяльну діяльність, ченцям ЧСВВ вдалося організувати ще декілька громад. Зокрема поблизу Херсона – у селах Сонячному та Музиківці, в селі Зміївка Бериславського району, в сусідній Миколаївській області – в селі Шевченкове Жовтневого району. Несли Слово Боже всюди, де виникала потреба, навіть до Одеси.

Але увесь цей час у греко-католицької громади було єдине бажання – мати свій справжній храм. Втілити цю, здавалося б, нереальну мрію взялися отці Василіяни. З Божою допомогою у 2007 році, за ініціативи отців Василіян із села Крилос Галицького району Івано-Франківської області до Херсона була привезена у розібраному вигляді дерев’яна церква. Святиня змайстрована з дубу та смереки й покрита колотим деревом – гонтами, яких знадобилося понад 10 тисяч одиниць. На місці церкву збирали два місяці.

Третього червня 2007 року відбулось урочисте відкриття першого і єдиного в Херсоні монастирського храму із дерева Греко-Католицької Церкви, який було освячено на честь рівноапостольних Кирила та Методія. Урочисту Літургію відправляли священики УГКЦ. В урочистостях взяли участь священослужителі різних християнських конфесій Херсона та велика кількість отців Василіян які прибули з різних куточків України. Божественну Літургію очолив владика Кир Василь Івасюк Екзарх Одесько-Кримський.

Відтоді Богослужіння у монастирській святині рівноапостольних Кирила та Методія відправляються щоденно. Двері дерев’яної церковці гостинно відкриті для всіх, хто потребує Слова Божого.

Материалы журналистов ХП про херсонских греко-католиков:

Херсонские греко-католики отпраздновали Пасху (фото)

В Херсоне прошел Собор мирян Одесско-Крымского экзархата УГКЦ
Не нравится: 1, нравится: 7.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 30 ноября 2011   ::  Посмотрели: 4904  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос