За інформацією сайту
Новий час наразі пан Акира Судзуки з перебуває в Москві де 14 квітня, взяв участь в конференції «Давид Бурлюк і сучасна художня культура: актуальний діалог» і відвідав місця, пов’язані з перебуванням Д. Бурлюка, В. Маяковського і інших футуристів яка відбулася в Культурному центрі України в Москві.
22 квітня пан Акира Судзуки прибуде до Херсона, і після екскурсії по місту з відвідинами Літературного, Краєзнавчого і Художнього музеїв, місць, пов’язаних з Давидом Бурлюком проведе зустріч в обласній бібліотеці ім. О. Гончара з любителями творчості Давида Бурлюка і дослідниками футуризму.
Окрім візиту до Херсона, японець планує відвідати по Чернянку та Скадовськ і, зокрема, Джарилгач.
Довідково. Акира Судзуки. Народився в 1939 році, живе в Токіо. Вчився на курсах російської мови при суспільстві «Японія – СРСР», в якості перекладача побував на Сахаліні і в Приморському краю. Заснував перекладацьку фірму «Киодо-хоньяку», яка популяризувала спадщину художників, що відвідували свого часу Японські острови.
В процесі вивчення творчості Давида Бурлюка у пана Акира Судзуки зріс інтерес до України. З цим пов’язано його бажання відвідати країну, де народився і працював Давид Бурлюк, побувати в містах і місцях, пов’язаних з творчістю художника-авангардиста.
Судзуки переклав японською мовою і видав в Японії «Морську повість» Давида Бурлюка – невелика розповідь про сім’ю доглядача Джарілгацкого маяка (Ськадовськ, Херсонська область).
Працюючи над переведенням «Морської повісті», він познайомився з багатьма краєзнавцями в Україні. Його потрясло відношення до цікавого пам’ятника інженерного мистецтва – Джарилгацького маяка, який місцеві ділки планували просто здати в його металобрухт. «Думаю, що потрібно розвернути кампанію за його збереження, у тому числі і як пам’ятника, пов’язаного з усесвітньо відомим українським художником Давидом Бурлюком. Чи багато в Україні таких матеріальних пам’ятників?» – писав Судзуки.
Акира Судзуки видає два прекрасно ілюстрованих збірки, присвячених перебуванню Бурлюка на островах Ошима і Огасавара. Ці книги в 2008 році були даровані організаторами фестивалю «Terra futura» Херсонському Літературному музею, які переписувалися з паном Судзуки вже декілька років, розповідаючи про Херсон і про те, що тут пам’ятають і люблять творчу спадщину Бурлюков і групи «Гілея».
Дави́д Дави́дович Бурлю́к (9 червня (21 червня) 1882, хутір Семиротівщина Лебединського повіту Харківської губернії — 15 січня 1967, Нью-Йорк, США) — український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець.
В даний час Джарилгацкий маяк – майже ровесник Ськадовська, зібраний в 1902 р. з частин, привезених з Франції, знаходиться в аварійному стані. Поряд з ним діє новий маяк. У 2005 і 2006 рр.