Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Управління охорони здоров'я ОДА: підсумки роботи за 2009 рік (офіційно)
У Херсоні відбулося підсумкове розширене засідання колегії управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації, на якій обговорено питання "Про стан діяльності закладів охорони здоров'я Херсонської області у 2009 році та завдання на 2010 рік". На засідання були запрошені заступники голів районних державних адміністрацій, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів, санітарно-епідеміологічних станцій, санаторіїв, головні фахівці управління, голови профспілкових комітетів закладів охорони здоров'я, представники засобів масової інформації.

У роботі колегії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Граділь, заступник голови обласної ради Геннадій Причина, голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціальним хворобам МОЗ України, професор, доктор медичних наук Світлана Черенько.

З доповіддю "Про стан діяльності закладів охорони здоров'я Херсонської області у 2009 році та пріоритетні напрямки роботи галузі у 2010 році" виступив т.в.о. начальника управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Андрій Пасіка. Співдоповідь про санітарно-епідеміологічну ситуацію в області за підсумками 2009 року та завдання щодо їх поліпшення зробив головний державний санітарний лікар Херсонської області Василь Стряпачук.

Відзначалося, що завдяки зміцненню та підвищенню ефективності використання ресурсного потенціалу, в галузі охорони здоров'я намітилася позитивна тенденція в життєздатності лікувально-профілактичних закладів та показниках здоров'я населення.

Бюджет галузі охорони здоров'я у 2009 році становив 630,6 млн грн, що на 70,3 млн грн (+12,5%) перевищує бюджет 2008 року. У розрахунку на 1 мешканця фактичні видатки зведеного бюджету по галузі у 2009 році складали 560,17 грн проти 503,86 грн у 2008 році.

Введено в експлуатацію першу та другу черги обласного онкологічного диспансеру на 240 ліжок. За кошти обласного та державного бюджетів заклад поступово оснащується сучасним обладнанням.

На заходи, спрямовані на енергозбереження, які проводилися закладами охорони здоров'я протягом 2009 року, витрачено 2679,72 тис. грн. Протягом 2009 року переведено на автономне газове опалення гуртожиток Херсонського базового медичного коледжу та Новокаховський дитячий санаторій "Джерельце", завершено реконструкцію котельні обласної інфекційної лікарні, наркологічного диспансеру.

За рахунок коштів державного бюджету закладами отримано матеріальних цінностей на суму 34,6 млн. грн; за кошти обласного та місцевих бюджетів у 2009 році придбано 7 автомобілів на загальну суму 586,8 тис. грн, діагностичне обладнання на суму 15,6 млн. грн. У 2009 році залучено позабюджетних надходжень на суму 47,6 млн грн, що становить 7,7% від бюджетного фінансування.

Мережею закладів охорони здоров'я на засадах сімейної медицини надається медична допомога 58% сільського населення (34,8% населення області).

В області продовжується реконструкція пологових відділень із створенням сімейних та індивідуальних пологових залів та палат підвищеної комфортності. У 18 лікувальних закладах області забезпечено надання перинатальної допомоги відповідно до сучасних вимог. Протягом 2009 року проведено капітальний ремонт та реконструкцію пологових стаціонарів Нижньосірогозької, Іванівської та Великоолександрівської ЦРЛ. Продовжуються ремонтні роботи у Каховській ЦРЛ та Новокаховській ЦМЛ.

Досягнуто зниження показника смертності дітей першого року життя на 5,2% (10,81 на 1000 народжених живими проти 11,40 у 2008 році).

Фінансування протитуберкульозних закладів зросло на 13%. Вартість ліжко-дня по ліках зросла до 21,61 грн, харчування - до 16,38. Функціонують 7 мобільних флюорографічних центрів. Показник захворюваності на туберкульоз зменшився на 10,2%, показник смертності від туберкульозу - на 3,6%.

Намітилася позитивна динаміка щодо зниження смертності від злоякісних новоутворень. На 4,2% зріс показник активного виявлення раку.

У 2009 році на наявність ВІЛ-інфекції обстежено 4,56% населення; відмічається зниження темпів приросту показників захворюваності: на ВІЛ - з 12% у 2007 році до 1,5% у 2009 році, на СНІД - з 26% у 2007 році до 16,9% у 2009 році. Темп приросту показника смертності також має тенденцію до значного зниження: з 31% у 2007 році до 11,6% у 2009 році. З 2006 року не зареєстровано випадків смерті від СНІДу серед дітей.

Завдяки вжитим заходам, капіталовкладенням, сучасним технологіям досягнуто зниження захворюваності та смертності від серцево-судинної патології. Обсяг природного скорочення населення зменшився на 16% і досяг 4560 осіб, смертність населення зменшилася на 5,5% та досягла рівня 2004 року.

Зменшилася на 11,5% кількість звернень громадян, що надійшли до управління охорони здоров'я.

На засіданні колегії обговорено також проблемні питання, розв'язання яких потребує підтримки органів влади: подальше поліпшення фінансового і матеріально-технічного забезпечення галузі, підвищення заробітної плати, забезпечення медичних працівників житлом, створення кардіологічного центру у місті Херсоні, міжрайонного кардіологічного - у місті Нова Каховка та інші питання.

 Комментариев: 0  ::  Дата: 17 марта 2010   ::  Посмотрели: 1726  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП