Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+На туберкульоз стали хворіти менше
Відбулось засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, під час якого розглянуто хід виконання міської програми протидії захворюваності на туберкульоз на 2007-2011 р. у Суворовському районі м. Херсона та рішення міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу від 30 липня 2009 р. Радою проаналізовано також стан епідемічної ситуації та захворюваності на туберкульоз у м. Херсоні, хід виконання заходів з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в освітніх закладах міста, пише сайт міськради.

Так, у міській клінічній лікарні Суворовського району флюорографічним обстеженням охоплено 68,3% хворих. Туберкулінодіагностика проведена у 58,8%. Особлива увага приділяється особам, які не проходили обстеження більше 2-х років та групі ризику, зокрема, у ВІЛ –асоційованих. Станом на 1 листопада 2009 р. обстежено 6086 осіб (84,2%).

З метою раннього виявлення туберкульозу в районі організовано кабінет по збору та обстеженню харкотиння для пацієнтів, які скаржаться на кашель більше 3-х тижнів та для хворих за клінічними показниками. Для жителів району розроблено наглядні запрошення на флюорографічні огляди, пам’ятки та анкети.

Станом на 1 листопада 2009 р. амбулаторне лікування під безпосереднім спостереженням отримали 468 хворих. У кабінетах контрольованого лікування проліковано: 172 особи (лікарня Суворовського району), 128 (Дніпровського), 168 (Комсомольського).

У 2009 р. з міського бюджету виділено 42 680 тис. грн. для придбання продуктових пакетів хворим на туберкульоз мещканцям Суворовського району. На 1 листопада 2009 р. їх отримали 136 хворих.

Для покращення епідеміологічної ситуації в Суворовському районі, учасниками наради запропоновано: забезпечити 100% обстеження усіх категорій населення, для яких ця процедура є обов’язковою; вирішити питання по безоплатному проїзду в міському громадському транспорті пацієнтів, що отримують контрольоване лікування в поліклініках, для отримання ними продуктових наборів; створити єдину комп’ютерну мережу по персоніфікованому обліку мешканців міста, їх флюорографічному обстеженню та хворих на туберкульоз; максимально використовувати соціальну рекламу для інформування населення щодо заходів протидії туберкульозу.

За даними міської протитуберкульозної поліклініки за 9 місяців 2009 р. основні показники захворюваності на туберкульоз мають тенденцію до зниження: захворюваність на 100 тис. населення у 2008 р. становила 85,0 випадка, у 2009 р.– 72,9; смертність на 100 тис. населення – 12,4 випадка у 2008 р., 12,2 – 2009 р. За 9 місяців 2009 р. у цілому в м. Херсоні рівень захворюваності знизився на 14,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р., смертність – на 1,6%.

По районах міста також відмічається зниження захворюваності на усі форми туберкульозу, в т.ч. органів дихання, зниження кількості хворих з деструкцією, але у Дніпровському та Комсомольському районах відбулось зростання хворих - бактеріовиділювачів відповідно на 6,0 та 0,9%. При профілактичних оглядах було виявлено 123 хворі (53,2 випадка на 100 тис. населення), 2008 р. – 149 (51,2 випадка). Дітей за 9 місяців захворіло – 1 (у 2008 р. – 1); підлітків - 3 (у 2008 р. – 9).

Станом на 1 листопада у м. Херсоні знаходяться 794 хворі на активний туберкульоз, у т.ч. органів дихання – 721, що становить 212,0 випадка на 100 тис. населення. У 2008 р. цей показник становив 230,7 на 100 тис. населення. Флюорографічно обстежено 157 134 особи. Лабораторіями районних лікарень виконано 2134 мікроспорій мазку мокротиння. Туберкулінодіагностика проведена 22 549 дітям та 5 218 підліткам. Вакцинацією охоплено 2700 новонароджених (89,2%); ревакцинацією у 7 років – 336 дітей (73,4%), у 14 років – 97 дітей (48,7%).
З метою ранньої діагностики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих обстежено 277 осіб (78,7%).

За 9 місяців 2009 р. за кошти міського бюджету придбано: туберкуліну на суму 12 255 грн., засобів для дезінфекції – на 15 952 грн., стерильних матеріалів – на 544 грн., лабораторних реактивів – на 1648,20 грн., шприців – 2960 грн., матеріалів для рентген-флюорографічних обстежень – 27 780 грн., дрібного медичного обладнання – 557 грн.
З метою профілактики наркоманії, венеричних захворювань та попередження СНІДу протягом 2009-2010 років, організації активного відпочинку та змістовного дозвілля учнівської молоді в навчальних закладах м. Херсона управлінням освіти організована санітарно-просвітницька робота, в рамках якої використовуються наочна агітація та інноваційні форми роботи.

Протягом вересня-жовтня проведено низку профілактичних заходів щодо запобігання ВІЛ-інфекції/СНІДу, а саме: бесіди, лекції (із запрошенням лікарів, психологів, ВІЛ – позитивних людей, представників громадських організацій «Чоловіки проти насилля», «Успішна жінка», «Мангуст», «Партнерство заради майбутнього»), кіновідеолекторії «Життєвий цикл СНІД/ВІЛ», «Ні – поганим звичкам», анкетуваня учнів «Твоє ставлення до ВІЛ/СНІДу», «Що ти знаєш про СНІД?», «Виховання здорового способу життя», впровадження тренінгу-курсу «рівний-рівному», батьківські та педагогічні всеобучі, тренінги, вікторини, засідання «круглих столів» тощо.
Відповідно до затвердженого плану спільних заходів у школах міста проводяться зустрічі зі спеціалістами Обласного центру здоров’я та спортивної медицини, представниками громадської організації «Чоловіки проти насильства», Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, дільничними інспекторами щодо профілактики вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління.

Шкільні бібліотеки та методичні об’єднання вчителів – предметників постійно проводять виставки матеріалів кращого досвіду педагогічних колективів з питань профілактики ВІЛ-інфекції, СНІДу, наркоманії та пропаганди здорового способу життя. Комментариев: 0  ::  Дата: 16 декабря 2009   ::  Посмотрели: 1779  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП