Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Сільський голова Червоного Перекопа Галина Лобунько: Дороги назад нема. Україна повинна розвиватися
Розмова про майбутнє об’єднання громад, вибори, перспективи, надії та сподівання з сільським головою Червоного Перекопа (Зелений Під) Каховського району Галиною Лобунько

Розкажіть про села, які об’єдналися, чому об’єдналися, як проходило об’єднання.

Хочу сказати, що наша сільська рада прагнула змін, прагнула до того, щоб люди жили краще. Чому ми вирішили об’єднуватися? Завжди хочеться щось змінити, а не завжди вистачає коштів на зміни. Ми побачили, що при децентралізації, при об’єднанні громад фінансова спроможність громади набагато більша, ніж однієї сільської ради. Коли був прийнятий цей закон у 2014 році, ми з депутатами подумали, і надіслали першу пропозицію до громад, які йшли по першому перспективному плану – до Дмитрівської , Федорівської, Волинської та до Заозерненської сільських рад із пропозицією щодо об’єднання. Відповідь ми отримали відразу тільки від Дмитрівської сільської ради, решта сільські голови чомусь забоялися цієї реформи, можливо, і не забоялися, а слухали тих, хто підказував, що цього робити не можна.

Ми зібрали документи і подали в адміністрацію. Нам порахували і зробили висновок, що ми спроможна громада, і ми можемо об’єднуватися. Коли стало питання об’єднання, то люди чомусь затримували це рішення. Але не стояли на місці ми, ми приймали повторні рішення, йшли повторно на зустрічі до людей. Ми доносили людям, що у нас є зміни і без об’єднання, що ми багато зробили як громада своїми коштами, і ми пропонуємо їм йти разом, об’єднатися і разом вирішувати проблеми.

Звернулися до нас жителі Архангельської Слободи з пропозицією об’єднання, бо за перспективним планом вони йшли чи до Тавричанки, чи до Роздольного, а пропозиції їм надходили тільки від Любимівської. Коли ми приїхали на зустріч, людям розказали як ми живемо, показали свої достатки, свої зміни, які ми проводимо – дитячі садочки, клуби тощо, люди дали нам згоду. І тоді ми підготували документи, нам дали позитивний висновок, і ми пішли на вибори. Ми думаємо, що ми справимося з тими проблемами, які ми взяли на себе, бо довіра людей – це саме головне.

Виходить, в об’єднаній громаді буде 3 сільські ради, так?


Так, але я можу сказати, що у нас і до об’єднання до сільської ради входить 5 сіл: Зелена Рубанівка, Калинівка, Петропавлівка, та Подівка і селище Червоний Перекоп (зараз – Зелений Під). Тому ми вже знаємо, що таке об’єднана громада, ми ж не працювали в одному селі. Об’єднавши ще три села, ми розуміємо, що відповідальності дуже багато , але і розуміємо , що позитивні зміни будуть. Бо Україна повинна розвиватися.

Я сама родом із Західної України (з Рівненщини – ред.), і я бачу, як там живуть люди. Хочеться, щоб і тут люди жили краще. Я спілкуюся з головами Луцьких громад, працюю вже 14 років - 4 скликання. У мене є багато колег, по всій Україні, я слідкую за їхнім розвитком, телефоную, ділимося досвідом і дуже хочеться, щоб наші люди жили краще.

Ми розташовані у дуже зручному місці – траса поруч, Каховка поруч, Херсон недалеко. Ми не десь в степу, ми маємо розвиватися.

Дякуючи бюджетній децентралізації, яка відбулася, ми побачили дуже багато змін. Ми дійсно стали самодостатніми, ми стали більш незалежними. Бо завжди на будь-яке рішення чи проект нам треба було просити кошти. Тому, вже дуже багато зробили за власний рахунок. Навіть ті покрівлі, про які ми навіть не мріяли - ми відремонтували. Освітлення колись для нас було такою недосяжною мрією - в цьому році освітлено три села. На четверте село вже також закладені кошти, залишається одне село. Ми перекрили покрівлю, ми зробили прекрасний ремонт будинку культури, крім того у нас є ще 5 клубів і в усіх по-тихеньку ми розпочали ремонт. Три дитячі садочки – ми повністю поміняли опалення, поміняли повністю каналізацію, водогін, встановили дитячі майданчики, зробили огорожі. Отак працюємо, викладаємося на всі 100%.

Хочу сказати, що в мене дуже прекрасна команда, гарні спеціалісти. І при об’єднанні громад, хочу залучити їх до роботи у громаді.

Є проблеми зі школами, вони трохи в занедбаному стані. Бо школи знаходилися на балансі районного відділу освіти. Наші школи потребують заміни вікон. До нас приїжджав Сергій Володимирович Хлань, який також побачив таку проблему зі школами і постарався нам допомогти із проектом. Він допомагає замінити вікна в нашій школі, поміняти покрівлю в дитячому садочку, бо ми замінили в Петропавлівці, а Червоний Перекоп залишили на інвестиційні проекти.

Вже в цьому році на наступний рік ми подали багато проектів для громади – це заміна водогону в А.Слободі, бо там дуже велика проблема, також заміна водогону в Калинівці, Петропавлівці. У Херсоні я спілкувалася з американською фірмою, яка працює по грандах. Тому хочемо залучити грантові кошти до заміни водогонів. Ми хочемо зробити так, щоб люди могли поливати городи з канальської води, як раніше. Ми розробили розрахунки, є кошторис на проектну документацію.

Є проектна документація на заміну покрівлі на велику ЗОШ, на маленьку ЗОШ, хочемо замінити вікна в Дмитрівській школі, в Слобідській школі. Дуже хочемо, щоб наші діти навчалися в комфортних умовах, люди працювали, менше від’їжджали, щоб були робочі місця…

Скільки дітей у вашій школі?

У нашій школі на сьогодні 160 дітей, в Дмитрівській школі 100 дітей і в Архангельській Слободі 100 дітей. Працюють три початкові школи – Подівка, Калинівка і Червоний Перекоп. Працює три дитячі садочки – Зелена Рубанівка, Червоний Перекоп і Петропавлівка. Діти з Петропавлівки підвозяться до школи є шкільний автобус.

Після об’єднання громади ми плануємо відкрити станцію екстреної медичної допомоги, патрульну службу, є приміщення. Вже відремонтовані приміщення і для відділу освіти, культури, придбано комп’ютерну техніку, щоб це не було проблематично.

Я спілкувався з багатьма головами, які йдуть на об’єднання, вони говорять, що відчувають, що може бути проблема з кадрами. Як у вас?


На сьогоднішній день кадровий голод – це дуже актуальне питання. У нас немає лікарів. Є прекрасна амбулаторія є три ставки лікарів, а спеціалістів немає. Був лікар з 40-ка річним стажем, і він трагічно загинув (вбили). Ось так сталося, справа досі розслідується. Потрібні також вчителі. Відмінили відпрацювання три роки і це стало проблемою.

Ми працюємо з Каховкою, підбираємо собі кадри, щоб залучати їх до роботи у громаді. Провели переговори, і вже є люди, які згідні. Ми не можемо стояти на місці, ми повинні рухатися вперед.

Якщо до вас приїдуть спеціалісти, чи зможете ви забезпечити їх житлом.

Так, житло є. Ми про все подбали, ми свідомо йшли до створення громади півтори року, ми готувалися до того, що ця громада буде працювати і потрібно буде вирішувати глобальні питання. Ми до цього готові.

Як із бюджетом? Ви прораховували, скільки є та скільки буде після об’єднання?

На початку року у нас затверджений бюджет на 6 мільйонів, але на сьогоднішній день у нас вже 9 мільйонів. Ми його перевиконали. При об’єднанні, ми прораховували приблизно, бюджет збільшиться в багато разів. Збільшаться і видатки. Ми знаємо, що на наступний рік закладено кошти тільки педагогічним працівникам, а обслуговуючий персонал буде фінансуватися за рахунок коштів громади. Все треба прорахувати і громада буде приймати рішення. Буде все добре, краще, ніж було.

Які є глобальні проблеми, які ви плануєте вирішувати першочергово після об’єднання?

По моїй сільській раді є не бачу жодної глобальної проблеми.

Є проблема води, але ми дали дотацію півтори мільйони комунальному підприємству для придбання трактора, придбання машини, ремонту водогону, заміни частотників, заміни насосів. Все це ми робили за свій рахунок, бо ми розуміли, що комунальне підприємство неприбуткове, але за ним стоять люди. Ми допомагали людям, ми допомагали своїй громаді. Ми купили італійські насоси, енергозберігаючі, ми старалися зменшити навантаження на оплату за воду, бо людям дуже важко.

Проблема є, бо самі труби вийшли з ладу вже давно, тому ми і подаємо свої проекти на участь у грантах. Ми стараємося брати участь у різних грантах, інвестиційних проектах, де тільки можна.

Велика проблема є в А. Слободі. Вони, свого часу, в систему запустили канальську воду, без фільтру, без обмежень, і ракушки забили цю систему. І на сьогоднішній день необхідно робити заміну повністю всієї системи. Ми на даний момент працюємо над розробкою проекту, до Нового Року ми його закінчимо. Хочемо зробити фільтри, повністю замінити систему, щоб у людей вода була цілодобово. А стару систему люди зможуть використовувати для поливу городів.

Тобто ми працюємо з сільськими радами, вже знаємо їхні проблеми. У них також клубу немає, при ліквідації його рознесли, необхідно відкривати заново. Також необхідно школу підремонтувати, є потреба в заміні вікон. Стадіон прекрасний, але необхідно зробити реконструкцію.

Дмитрівка. Там немає води. Необхідно бурити нову свердловину та вирішувати питання самого водогону.

Розкажіть, коли ви проводили роботу по об’єднанню, які настрої були у людей? Які у вас були аргументи?

За весь період створення громади ми не чули від людей, що це не потрібно робити. Ми людям доносили, показували, що ми вже дійшли до певного рівня, і вже переросли цей рівень, який є у сільських радах. Хочу сказати, що коли ми спілкуємося з підрядниками, які виконують ремонтні роботи, вони кажуть:

«Галино Павлівно, ви рівень їхній на 10 років вперед пройшли. Тими роботами, які ви і ваша команда робите для збереження соціальної сфери».

Ми утримуємо пожежну охорону. Є проблема – нема приміщення. Ми вирішуємо це питання, ми можемо придбати це приміщення. Але люди, бачать що громада багата і називають такі суми…, хочуть збагатитися за наш рахунок. Ми робимо паузу, витримуємо, але все одно його придбаємо.

Коли ми їздили до людей, то бачила що люди довіряють. Спочатку вони трохи сумнівалися, бо вони бачать реформи, які йдуть і бачать що є противники цих реформ, які завжди хочуть показати погану сторону. Але люди нам довіряють і вірять. З нашими людьми було легко працювати, бо у нас була єдина думка з депутатами і членами виконкому. Ми старалися донести до них все так, щоб вони нас розуміли і були нам помічниками.

А як у вас із сільськими головами сіл, які йдуть на об’єднання?

Сільський голова Дмитрівки, з якою ми починали процес об’єднання зараз пішла на пенсію, а Олена Степанівна, яка прийшла, вона вже продовжила і завершила цю роботу. В А.Слободі голова, який прийшов зіткнувся з такими проблемами, що більше не захотів балотуватися. Ми йому допомогли зробити освітлення, генеральний план, ремонт дороги, допомогли здешевити для людей харчування у школі.

А як у вас із харчуванням у школі?

Харчування діткам 1-4 класів та пільгових категорій оплачує бюджет сільської ради. У цьому році з вересня і до цього місяця ми заплатили 100 тис. грн. Ми також оплатили ставки поварів у початкових школах, дітки харчуються. В середньому, на харчування ми витрачаємо близько 200 тис. грн.

Ми стали на крок вперед по відношенню до нашої школи. Коли стало питання опорних шкіл, і ми бачимо що база у школі дуже слабенька, а розвиток йде вперед, то ми нашій школі придбали комп’ютери, телевізори, ноутбуки, проектори, музичну апаратуру, магнітні дошки, стільці… Все це ми купували за програмою сільської ради, за власні кошти. Гальмувати не можна. Треба йти вперед.

Ми самодостатня громада, і ми могли б і не об’єднуватися. Але ми хочемо чогось кращого і нашим сусідам, бо якщо сусіду погано, і в нього нема альтернативи, то це погано і нам.

Звичайно, є люди, які зневірилися і не вірять вже нікому, їм будь-яка влада погана. Я завжди пояснюю людям, що самоврядування не означає вибрати голову, а потім тільки критикувати його, а необхідно все робити разом, підказувати, допомагати. Ніхто за нас нічого не зробить. Є ми і наша країна. Потрібно починати з себе – це мій девіз, я часто його кажу людям. Не надійтеся на те, що коли ви мене обрали, то будете обливати мене брудом, що я вам там щось не зробила – робімо разом.

Завжди приводжу в приклад тих, хто старається щось змінити, покращити. Наприклад, є 5 клубів, але працюють по-різному, хто ініціативний - доказує, просить, тим допомагаю, хто мовчить – мовчіть, а тоді люди вже самі бачать, хто як працює. А як? У мене 5 сіл, з одним звісно простіше. Мені треба добре крутитися, щоб добре було всім.

Я розумію, що може бути дуже важко, ми будемо вчитися жити самостійно. Я пройшла складну школу, почала працювати сільським головою з 2002 року, коли була ліквідація. Нас дуже жорстко вчили, нас ліквідовували, нас виганяли з приміщень сільської ради, у нас продавали всі об’єкти, які я навчилася захищати разом з людьми, гуртувалися і захищали. Все це ми пройшли.

У вас є аграрний ліцей?

Так, дуже хороший ліцей. Сильний директор, спеціаліст своєї справи. Хочеться, щоб більше дітей навчалося в цьому ліцеї. А спеціалісти потрібні, хороших дітей відразу забирають на роботу, дають нові трактори, достойні зарплати платять

Як у вас справи з медициною?

На території сільської ради є три ФАПи і дільнична амбулаторія. Колись була дільнична лікарня, але поетапно її перевели в амбулаторію. Ми хочемо при цій амбулаторії створити ЦЕМД, яка буде обслуговувати 8 сіл об’єднаної громади. І тут є проблема кадрів. Щоб лікарі прийшли і залишилися працювати. Я спілкувалася з лікарями з Каховки, і вони погоджуються працювати в громаді. Бо там йде своя реформа. Питання транспорту будемо вирішувати, є у нас нова машина «Опель» при амбулаторії, є швидка допомога у нас, ми все зберегли. Напрацювання у нас є, ми готові працювати, змінюватися, йти вперед… Дороги назад нема, люди теж це розуміють. Ми багаті, працьовиті, ми такі відкриті та добрі люди і в нас все вийде.
Не нравится: 0, нравится: 1.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 17 декабря 2016   ::  Посмотрели: 783  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют