Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Сільський голова Хрестівки Сергій Хільченко: Ми приєдналися не до міста. Ми шукали собі рівних
Розмовляємо про майбутнє об’єднання громад, вибори, перспективи, надії та сподівання з сільським головою Хрестівки (Чаплинський район) Сергієм Володимировичем Хільченком

Сільський голова Хрестівки Сергій Хільченко: Ми приєдналися не до міста. Ми шукали собі рівних

Про майбутню об’єднану громаду:

Ми об’єднуємося 5 сільських рад - Надеждівка, Хрестівка, Долинське, Новонаталівка і Шевченка з центром в Хрестівці. Населення всього близько 5,5 тис. чол.

За перспективним планом не планувалося таке об’єднання. А потім, з допомогою адміністрації створили Присиваську громаду. Ще в той час, коли директором Центру був Ю. Горбенко, я підійшов і сказав: « Об’єднання все ж таки добровільне. Дайте нам можливість об’єднатися». За перспективним планом ми повинні бути в Чаплинській громаді. Ми цього не захотіли. Я доводив свою точку зору, що так буде краще для громад. Нам дали добро. І ми почали робити цю громаду. Спочатку думали троє – Хрестівка, Надеждівка і Долинське. Зібралися до голови районної адміністрації і говоримо, щоб дав добро на створення громади, бо ж знаємо, бо думаємо для чого робити, а адміністрація буде палки в колеса вставляти. Він сказав: «Рєбята дєлайте». Почали робити, потім до нас приєдналися села Наталівка і Шевченка.

Громада перспективна. Одна з найсильніших у Чаплинському районі. У нас дуже потужні платники податків у трьох громадах – Хрестівці, Наталівці та в Долинському. Це в першу чергу торговий дім «Долинське», керівник … сплачує податки, 100% зареєстрований тут на місці; це базове господарство Хрестівки товариство «Славута Юг», керівник Федоренко Андрій Васильович, також зареєстрований тут і сплачує всі податки; і ще є два керівник, вони поки-що зареєстровані у Херсоні. Але пройдуть вибори і, я думаю, що і в Надеждівці і в Шевченко вони зареєструються в об’єднаній громаді, щоб всі податки йшли в об’єднану громаду.

Нас хвилює багато моментів. В першу чергу - це освіта шкільна, дошкільна. Ми не плануємо понижати рівень, чи це базова школа, чи ні, нам це дозволяє і кількість дітей і фінансові ресурси, якщо держава виконає свої зобов’язання перед нами (освітня субвенція, медична субвенція). То це буде дуже добре.

Наступне. Медицина. У нас було дуже багато дебатів, ми вирішили, що Чаплинська громада і Хрестівська громада, ми залишаємося при районній лікарні ПМСД. Інші громади мають інше бачення. Зразу відійти ми не можемо. У нас немає обладнання, фахівців, а у нас за плечима людське життя. Поки ми не спроможні все це утримувати. Ми поспілкувалися з колегами, головами сільських рад і вирішили, що поки-що ми залишаємося при Чаплинській лікарні на співфінансуванні. З усіх інших питань у нас теж є своє бачення. Ми готові вирішувати всі питання, які стосуються життєзабезпечення нашої громади.

Трохи конкретніше, чим ви займаєтесь сьогодні, та що плануєте зробити після об’єднання?

Ремонтуємо дороги (90 тис. грн.), виділяємо грошовий ресурс на харчування дітей, на утримання працівників їдальні, брали участь в перекритті даху (47 тис. грн..). Суми невеликі, але ми йдемо на накопичення грошей – вільного залишку, і попросили своїх колег у сільських радах. Бо ми йдемо в об’єднану громаду і не знаємо, як будемо фінансуватися. Нам говорять про те, що освітня субвенція буде йти не в повному обсязі, тобто обслуговуючий персонал та енергоносії не прораховані. А це ляже на плечі громади. Прораховано тільки заробітна плата вчителям.

Розкажіть, будь-ласа, скільки часу ви працюєте сільським головою?

Працюю 15 років, це 4 скликання. І тепер теж зареєстрований кандидатом на посаду голови Хрестівської об’єднаної громади. Разом із колегами створив цю громадську організацію, якої не було в перспективному плані. Але, зрозуміло, що обирати людям. Всі сільські голови підтримують мою кандидатуру, тільки голова Долинського подав свою кандидатуру.

Що ви зробили за 15 років, чому люди вирішили вас підтримати?

Постійно працювали. Над дитячим садком, у нас зараз 3 групи, плануємо відкрити 4-ту сезонну групу. Постійно співпрацюємо зі школою. Будинок культури, самодіяльність дуже на високому рівні, наш народний хоровий колектив є постійним учасником «Чорнобаївського заспіву», де серед 20-ти колективів з усієї України зайняв почесне 3-тє місце. Зараз працюємо над питанням освітлення. Постійно на контролі ремонт доріг. Тобто постійно займаємось благоустроєм населеного пункту.

Чи плануєте ви якісь кардинальні зміни?

Ні. Всі структури у нас залишаються, тільки сільські ради зазнають змін, це зрозуміло. Але спеціалістам ми будемо пропонувати робочі місця у відділах освіти, медичного обслуговування, соціальної сфери тощо.

В об’єднаній громаді буде 22 депутати: 6 у Хрестівці, 5 у Надеждівці, по 4 буде в Долинському і в Наталівці і 3 депутати в с. Шевченка.

Чому ми не захотіли в Чаплинську громаду? Тому, що то місто, 12 тис населення, і нам там нема чого робити.

А тут ми всі майже в рівних умовах. Завтра останній день для висування в депутати та в сільські голови. Я бачу, що вже йдуть люди розумні, адекватні, помірковані. І, я думаю, що рада буде працювати нормально, якогось перетягування канату не повинно бути.

Як тільки ми почали робити це об’єднання і були назначені вибори на 11 грудня в нашу громаду і в Асканійську громаду, і все одно дуже переживали через те, що наші спеціалісти з фінансів не дуже добре знають специфіку роботи, тому ми вже знайшли спеціалістів, які прийдуть до нас на роботу.

Нас не залишають на одинці. Районна рада проводить навчання, і навчання фінансистів, і районна адміністрація. Дуже хочеться подякувати заступнику голови обласної держадміністрації Бутрію Дмитру Стефановичу, який навчав нас. Також хочеться подякувати голові адміністрації Андрію Гордєєву, оскільки після виборів кожна громада отримає по 250 тис. грн. Ми з колегами хочемо придбати шкільний автобус.

Ваша громада дуже різноманітна. У вас живуть представники не тільки різних етнічних груп, але й релігійних. Чи не вбачаєте у цьому небезпеки?

Ні, не вбачаємо ніякої небезпеки. На території Хрестівки проживають люди 14-ти різних національностей. Найбільша община – це турки-месхетинці, яка налічує близько 600 наших жителів. Приблизно так і в Надеждівці.

Скажіть, які у вас були аргументи для створення такого об’єднання. Як населення висловлювалося, адже села великі, різні…

Спочатку були неузгодження, проводилися сходи громад, у людей були різні бачення, ми людям пояснювали. Головним аргументом було те, що ми всі фактично рівні. Ми приєдналися не до міста. Ми шукали собі рівних. Ми розповідаємо, що після об’єднання нам держава надасть т.зв. «підйомні» 9,9 млн. грн. Ми хочемо зробити дорогу від Долинського і до Наталівки…
Не нравится: 1, нравится: 1.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 4 декабря 2016   ::  Посмотрели: 1176  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП