Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Олег Гаврилко: Цюрупинськ: життя в зоні сміттєзвалищ
Керівник Херсонської обласної організації ВО "Свобода" Олег Гаврилко про ситуацію у Цюрупинську...

Олег Гаврилко: Цюрупинськ: життя в зоні сміттєзвалищ

30 травня представники Херсонської обласної організації ВО "Свобода" та цюрупинські націоналісти взяли участь у прес-конференції місцевих громадських організацій "Спілка підприємців", "Громадський контроль", "Діти війни" та ін. "Цюрупинськ: життя в зоні сміттєзвалищ…".

Цюрупинська влада продовжує ігнорувати громаду міста при вирішенні суспільно-важливих питань. Тривала бездіяльність міської ради у царині поводження з відходами, дозвіл місцевих депутатів на розміщення несанкціонованого сміттєзвалища в межах міста вже викликали значне невдоволення громади Цюрупинська. Відтак містяни заявили про свою недовіру депутатам, які би мали працювати в інтересах громади, а не проти неї.

Протягом багатьох років комунальне підприємство МКП "Цюрупинск-комунгосп" було єдиним підприємством, що обслуговувало місто і вивозило та утилізувало тверді побутові відходи. Потім у галузі житлово-комунальних послуг Цюрупинська відбулась "податкова оптимізація"; в результаті в місті здійснює діяльність вже 7 суб'єктів, серед яких: комунальне підприємство "Побут"; КП "Підприємство по поводженню з відходами"; ТОВ "Комунхоз"; ТОВ "Чисте місто"; ПП Окунева; ПП Драгунівський та ін.

Замість того, щоби вирішувати проблему з вивозом та утилізацією сміття, міська рада вдалася до незаконних, безглуздих та аморальних дій. 19 грудня 2012 року ухвалою Господарського суду Херсонської області відкрили провадження у справі про банкрутство МКП "Цюрупинськ-комунгосп", а ще раніше, 13.07.2012 року, рішенням сесії все майно підприємства (включаючи й транспорт) було вилучене та передане іншому (КП "Побут"). Але це не завадило депутатам Цюрупинської міської ради 3 квітня 2013 року на позачерговій сесії тимчасово дозволити комунальному підприємству МКП "Цюрупинськ-комунгосп" вивезення твердих побутових відходів (прикметно, що саме на місце, де заплановане зведення сміттєпереробного заводу...).

З відповіді Цюрупинської районної прокуратури: "...земельна ділянка, де складуються відходи на території Цюрупинської міської ради (прим. автора – згідно з рішенням позачергової сесії міської ради від 03.04.2013 "Про розгляд звернення"), використовується МКП "Цюрупинськ-комунгосп" за відсутності правовстановлюючих документів на них.

Факт використання МКП "Цюрупинськ-комунгосп" вищевказаної земельної ділянки, без оформлення правовстановлюючих документів підтверджується інформацією відділу Держземагенства у Цюрупинському районі, актом перевірки Херсонської державної екологічної інспекції у Херсонській області. Місце розташування тимчасового сміттєзвалища міською радою з Державною екологічною інспекцією області та Державною санітарно-епідеміологічною службою у Цюрупинському районі не погоджувалось. Цюрупинська міська рада при зобов'язанні МКП "Цюрупинськ-комунгосп" на вивіз та складування твердих побутових відходів на території Цюрупинського району не виконала жодної з вищевикладених умов, а саме: не визначено та не відведено земельну ділянку, не оформлено та не отримано спеціяльний паспорт та дозвіл із зазначенням виду та кількості відходів, встановленням лімітів та визначення умов зберігання, що у свою чергу, суперечить встановленим законодавством нормам про відходи та про охорону навколишнього природного середовища та земельного законодавства…".

Із висновку Південно-Української гідрогеологічної партії про можливості будівництва полігону твердих побутових відходів на місці, куди зараз влада Цюрупинська скидає тисячі кубометрів сміття: "..піски водонасичені, рівень ґрунтових вод розташований на глибині 1–3м. Ґрунтові води мають прямий гідравлічний зв'язок з підземними водами основного неогенового водоносного комплексу. На дані ділянці він є незахищеним і, при розміщенні тут сміттєзвалища, підлягатиме інтенсивному забрудненню. Близькість ділянки до міста та водозабірним свердловинам створює ризик для здоров'я населення м. Цюрупинська".

Чи й справді нема в резерві Цюрупинської міськради землі на будівництво полігону твердих побутових відходів?

Ось що встановлено в результаті журналістського розслідування видання "Вісник Олещщя": 22 жовтня 1999 року Цюрупинському комбінату комунальних підприємств (землекористувач) надано в постійне користування для будівництва полігону твердих побутових відходів земельну ділянку розміром 7,6 га (Державний акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №43).

Вказані події відбулись внаслідок того, що наприкінці 1998 року Раденська сільська рада та Держлісгосп погодили обмін земельними ділянками площею 8 га на 11-му кілометрі траси Херсон – Армянськ, квартал 8 під будівництво полігону твердих побутових відходів у Цюрупинську. Був розроблений та погоджений з усіма інстанціями проект полігону та навидь розпочато будівництво, яке згодом припинилось. У подальшому в долю цієї земельної ділянки змушений був втрутитись прокурор району. За його поданням тодішній голова Райдержадміністрації В.С. Лєнь своїм розпорядженням від 26.03.2008 року вилучив земельну ділянку площею 7,6 га до земель запасу Цюрупинської міської ради, де вона перебуває й досі і цільове призначення якої залишається – "під будівництво полігону твердих побутових відходів".

Рішення Цюрупинської влади ініціювати багато масштабне будівництво "міфічного" сміттєпереробного заводу, не маючи на прикметі жодного інвестора; визначити місцерозташування сміттєвої новобудови поблизу дитсадка та школи і випросити на це 250 тис. грн. у Херсонської обласної ради і робити вигляд, що не знає про наявність земельної ділянки з цільовим призначення "під будівництво полігону твердих побутових відходів" виглядає дуже дивним.
"Будемо максимально доносити інформацію до мешканців міста про злочинну бездіяльність влади, будемо гуртувати людей, готувати масштабну акцію протесту. Щоби влада не сміла ігнорувати потреби людей, необхідно на ділі повернути владу територіальним громадам, забезпечити громадам право відкликати депутатів місцевих рад і висловити недовіру шляхом референдуму голові виконавчого комітету", – наголосив керівник Херсонської обласної організації ВО "Свобода" Олег Гаврилко.

Прес-служба Херсонської обласної організації ВО "Свобода"

Не нравится: 1, нравится: 13.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 31 мая 2013   ::  Посмотрели: 3857  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?