Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Дмитро Моторний: Без села немає майбутнього країни
За час незалежності з карти України зникла не одна сотня сіл. Їхню сумну долю можуть повторити ще багато сіл. Щоб молодь не залишала домівок їм потрібно створити комфорті умови проживання та надати робочі місця. Саме такі завдання ставляться в програмі розвитку півдня України «Южная дуга», ініціатором якої виступає кандидат в народні депутати, генеральний директор Херсонського суднобудівного заводу Василь Федін.

Дмитро Моторний: Без села немає майбутнього країни

Сільгоспвиробники вже підтримали основу програми розвитку південного регіону «Южная дуга», та сьогодні вносять свої пропозиції до її наповнення. Вони відзначили, що реалізація даної програми може стати справжнім виходом із нинішньої складної ситуації. Ми поспілкувались з головою приватного орендного кооперативу «Зоря» с. Чорнобаївка, Білозерського району Моторним Дмитром Константиновичем:

- Програма Василя Федіна про відродження села є дуже цікавою. Добробут, робочі місця та порозуміння це головні її фактори. Але скажу, що за 20 років незалежності було прийнято понад 10 програм по розвитку села, але ж Кабмін та Верховна Рада потім їх не виконували. Багато часу втрачено. І сьогодні важко стабілізувати стан справ у сільському господарстві. Та все необхідно впроваджувати такі програми, які будуть виконуватись та працювати на село. Нам необхідні свої люди у владі, які будуть відстоювати інтереси Херсонщини. А це все таки аграрна область. Депутати повинні розуміти – буде село, буде й Держава. Не буде села – Держава буде не повноцінною.

- Чи залишились людські ресурси на селі?

- З кожним роком ресурсів стає все менше. Біда українського села в тому, що там знищені продуктивні сили. Земля розпайована, вона переходить у спадок від батьків до дітей. А молодь у селі не лишається, не кожен хоче вирощувати хліб. У селі роботи завжди хватає та селян потрібно заохотити, щоб вони мали бажання працювати. Відсутність паритету цін на продукцію яку купує село і на продукцію яку ми виробляємо та реалізуємо – це також велика проблема. Навіть, якщо в село вкласти інвестиції, людського капіталу там майже не має. Хто буде працювати? У села ніхто практично не повертається. Вони зникають. А коли немає села - це трагедія.

- Чи змінить нинішню ситуацію реалізація програми «Южная дуга»?

- Не так просто зробити за 2-3 роки те, що було втрачено десятиліттями. Майбутні депутати повинні звернути особливу увагу на відродження села. Взагалі мені дуже подобається програма Василя Вікторовича, там відведено достатньо планів щодо підняття села та сільгоспвиробництва. Це створення належних умов для роботи та проживання молодих фахівців та їх сімей, зробити доступними кредити для аграріїв, розвивати кооперації на селі, залучати молодь. Тільки тоді у нашого села буде реальний шанс виходу з ситуації, що склалася. Адже без села немає майбутнього країни. Україні потрібно повернути гідне звання житниці Європи.

- Чи маєте Ви конкретні побажання, пропозиції, які увійдуть до програми «Южная дуга»?

- Херсонщина одна із самих складних областей України. Ми працюємо в зоні ризикованого землеробства. Та це не завжди враховується на верхах. Нам дуже хотілось би, щоб Уряд та депутати звернули увагу на відновлення зрошувального землеробства. Без підтримки держави тут не обійтися. Це єдиний вихід зі складної ситуації, і це дасть подальший поштовх для збільшення сільхозпвиробництва. Я також вважаю, що потрібно піднімати і промисловість. Повинен запрацювати наш комбайновий завод. Скільки можна чути, що він працює, а свого комбайна так і не має. Колись я працював на суднобудівному заводі, знаю що таке велике виробництво, і впевнений, що його необхідно в першу чергу піднімати. Це дійсно основа для вирішення багатьох проблем. У Василя Федіна, як у депутата будуть різні проблеми. Але він цілеспрямована людина, розуміє усі проблеми нашого регіону, тому і буде сприяти відродженою села і промисловості нашої землі. Я впевнений, що люди підтримають його програму!

Марія Степова
Не нравится: 2, нравится: 6.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 22 сентября 2012   ::  Посмотрели: 2419  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП