Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+В. Шкляр: Я думаю, що наступного року розпочнуться зйомки за "Чорним вороном". Так я собі мрію
Васи́ль Микола́йович Шкляр ( 10 червня 1951, с. Ганжалівка Лисянського району Черкаської області) — український письменник, політичний діяч. Один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників (деякі оглядачі називають його «батьком українського бестселера»).
Рішенням Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року.


В. Шкляр: Я думаю, що наступного року розпочнуться зйомки за "Чорним вороном". Так я собі мрію

Особливий резонанс викликав роман Шкляра «Чорний ворон». Він вийшов наприкінці 2009 року у видавництві «Ярославів Вал» (Київ) і майже одночасно (під назвою «Залишенець») — у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (Харків). Книжковому виданню передувала газетна публікація фрагменту «Суд».

Роман «Залишенець. Чорний ворон»

Роман відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Відразу після виходу роману в світ з'явилося багато рецензій і навіть з трибуни Верховної Ради промову про цей роман виголосив народний депутат України Володимир Яворівський.

Нагороди

• 1995— «Золоте перо», СЖУ
• 1999— «Золотий Бабай», за найкращий гостросюжетний роман (роман «Ключ»)
• 2001— «Коронація слова», перша премія в номінації «Роман» - за роман «Елементал»
• 2003— «Спіраль століть», міжнародна премія в жанрі фантастики у номінації «За найкращу україномовну фантастику (КиївКон-2003, роман "Ключ")
• 2011 — Національна премія України імені Тараса Шевченка, за роман "Залишенець. Чорний ворон" (Комітет з Національної премії України ім. Т.Шевченка визначив її лауреатом В.Шкляра в середині лютого).

4 березня 2011 року В.Шкляр звернувся до Президента України Віктора Януковича із заявою, у якій просив «врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника».

У невдовзі потому оприлюдненому указі Президента України В.Ф.Януковича №275/2011 від 4 березня 2011 року «Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка», Василь Шкляр не згаданий. Подальша доля премії залишається невідомою.

17 квітня 2011 р. у Холодному Яру Василю Шкляру вперше в історії України була вручена Народна Шевченківська премія. Вручення відбулося біля пам'ятника на місці останнього бою отамана Василя Чучупака. Кошти на неї були зібрані меценатами та звичайними громадянами України.
Письменник Василь Шкляр сьогодні живе однією метою: екранізувати роман "Чорний ворон". З метою збору коштів на екранізацію письменник їздить Україною та планує велике турне Сполученими Штатами Америки. Письменник у Львові повідомив, що фільм зніматиме сенсаційний режисер, і додав, що на екранізацію потрібно щонайменше 20 мільйонів гривень.

Сьогодні автор "Чорного ворона" знову приїхав до Львова, де в одній із книгарень прямо на вулиці підписував книжки шанувальникам своєї творчості, після чого взяв участь у зборах Львівської облорганізації Спілки письменників України. У перерві між роздачею автографів письменників люб’язно погодився розповісти про підготовку до зйомок фільму, про книжку Ганни Герман, а також висловив поради молодим авторам.Пане Василю, ви багато подорожуєте Україною, а під час останнього візиту до Львова анонсували, що після Великодня матимете велике турне Сполученими Штатами Америки. Отже, чи були Ви вже там і куди плануєте їхати найближчим часом?

Мені довелось відтермінувати тур по США у зв’язку з тим, що 19-23 травня Спілка письменників проводить традиційні Шевченківські свята (В.Шкляр очолив організаційний комітет із проведення Шевченківських днів у Криму. - Ред.). Цього разу вони відбудуться у Криму. Ми проводимо ці свята почергово, щороку в якійсь області, і цього разу випала черга Кримові. Це буде дуже відповідальний захід, тому через те я й переніс свою поїздку. Поки що їжджу здебільшого Україною. Вже стомився, скажу Вам, від гастролей, але не можу відмовляти, коли, наприклад, запрошує зараз Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Одеса та багато інших міст. Справді, багато міст мене запрошує, і не знаю, чи встигну скрізь поїхати, але ще раз кажу: відмовити важко. Дуже багато людей збирається, і я відчуваю, що мене там справді чекають. А щодо Америки, то там буде дуже багато міст. Мені буквально через день дзвонять… Це і Чикаго, і Нью-Йорк, і Клівленд, і Флорида, і я, напевно, навіть перенесу це на пізніший час. Найпізніше – це у вересні. Тому що літо – це такий мертвий сезон, і, напевно, вже у вересні туди поїду. Там теж збирають кошти на кінофільм "Чорний ворон".

Як зараз зі сценарієм? Він уже готовий?

Сценарію, на жаль, немає. Я написав синопсис, і все-таки треба зупинитись на режисерові. Багато вже людей відомих долучилося до цього проекту. Зараз і Віктор Ющенко постійно веде зі мною спілкування, і зараз наша головна проблема – зацікавити видатного режисера, тоді вже все одразу піде набагато активніше. І кошти даватимуть під ім’я, а багато наших бізнесменів готові давати (кошти. – Ред.). Треба, щоб була сформована творча група, насамперед режисер, потім уже, я думаю, і сценарій буде писатись. Адже, залежно від того, хто буде режисером, він буде брати в цьому участь, концептуально визначиться, що ми головне беремо із цього роману, адже він весь не ляже…

Ви все-таки хотіли б бачити українського режисера…

Я від самого початку хотів українського режисера, але бачу, що, на жаль, важко вибрати. Це був би дуже ризикований крок, тому що немає розвинутої кіноіндустрії, кінофільмів, на основі яких ми б зорієнтувались, що така стилістика нам підходить, що такий режисер справді зробить такий або такий, але справді високохудожній фільм, який матиме резонанс не лише в Україні. Це для нас головне.

Ви дуже схвально висловились про книжку пані Ганни Герман…

Так, так… Книжка справді добра. Я її прочитав із великим задоволенням. Ганна Герман написала чудову книгу, особливо мені сподобався роман "Піраміди невидимі", - це написано про галицьке село, галицьку глибинку з тутешнім колоритом, із цікавими людськими долями, із глибокими філософськими міркуваннями, і я щиро сказав про цю книжку, що вона навіть не в’яжеться з іменем відомого політика, але проза оцінюється поза усілякими симпатіями автора. Мене, наприклад, не цікавить, що Кнут Гампсон був причетний до фашизму, все одно він є одним із моїх улюблених письменників.
Ну, а крім того, Ганна Герман виступила і на мій захист, коли до мене всілякі були звинувачення, абсолютно дурні, у ксенофобії. Я думав, що на мій захист, насамперед, постануть Інститут літератури, Інститут мовознавства, Інститут історії, якісь такі наші патріотичні чинники, то, як не дивно, цей захист, оборона пішла від Ганни Герман. Я думаю, що їй непросто у своєму середовищі було висловити таку принципову позицію, але вона це зробила. І через це я й пішов на її презентацію і прочитав її книжку, тому що вона мене цікавила все ж таки насамперед як письменник.

Сьогодні у Львові буде засідання обласної Спілки письменників (розмова записана перед засіданням. – Ред.). У пресі екс-голова Львівської облорганізації Спілки пані Марія Якубовська заявляла про начебто висловлення недовіри Володимиру Яворівському. Чи це так?

Ні, цього не буде. Сьогодні, оскільки М.Якубовська виключена зі Спілки письменників, буде звичайне переобрання нового голови обласної Спілки письменників. Львів’яни пропонують, щоб почесним головою був Роман Іваничук, який є наче візитною карткою львівських письменників, Герой України, класик нашої літератури, прекрасний письменник. І буде обрано виконавчого голову, адже почесний ні за що не відповідає, лише виконує представницькі функції.

Що Ви як сучасний автор можете порадити молодим письменникам. Як на Вашу думку, чи мають ці автори можливості для розвитку, видання своїх книжок?

Ну, бачите, практика показує, що цікаву книжку вже зараз не складно видати в Україні. Письменнику молодому та ще й старшому я пораджу знайти якомога швидше свій власний стиль, адже письменник – це є власне стиль і більше нічого. І ставитися в цьому зв’язку уважніше до мови, мовного матеріалу, тому що у книжках молодих авторів дуже багато стилістичного та мовного недбальства я помічаю. Тому що зараз майже не існує як такого інституту редакторів, і багато книжок виходять у неохайному стані.

І все-таки, реальний термін виходу фільму…

Я думаю, що наступного року розпочнуться зйомки. Так я собі мрію. Звичайно, що всі зйомки будуть в Україні, бо Холодний Яр в Україні міститься, і не треба більше нічого шукати за ті прекрасні ліси, які досі збереглися та несуть у собі величезну енергетику, магнетизм. Я думаю, що Холодний Яр надихне будь-якого видатного режисера.

Джерело: УНН
Не нравится: 0, нравится: 1.


 Комментариев: 2  ::  Дата: 8 мая 2011   ::  Посмотрели: 3674  

Комментарий написал(a) folker. Опубликованно: 8 мая 2011 21:57 в новости


Группа: Журналисты
Новостей: 1
Комментариев: 296
ICQ: --
цікава книжка, прочитав декілька разів, кожного разу відкривав її для себе по новому...
Я теж мрію побачити цей фільм. Хай допоможе нам усім Господь!!!!

Комментарий написал(a) launch. Опубликованно: 12 мая 2011 10:54 в новости


Группа: Гости
Новостей: 0
Комментариев: 0
ICQ: --
хорошая книга

много нового узнал
---------------------------------
СканматикДобавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее