Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Тижневий огляд валютного ринку (01.03.2010-05.03.2010)
На минулому тижні валютний ринок радував стабільністю.

Не зважаючи на відставку уряду Юлії Тимошенко і розмови стосовно поновлення співробітництва з Міжнародним Валютним Фондом (МВФ), гривня демонструвала олімпійський спокій. Так, наприкінці тижня готівковий курс склав 7.9858, що є лише незначно нижчим за 7.9881 на початку тижня. Офіційний курс склав 7.9842 гривень за один долар США.

Середній курс продажу готівкового долару США в Україні у лютому в порівнянні з січнем знизився на 1,1%, а євро подешевшав - на 4,1%. Попит на готівкову валюту у лютому підвищився на 35,2% до 1,682 млн. доларів у порівнянні з попереднім місяцем. Пропозиція іноземної валюти за аналогічний період досягла 970,9 млн. доларів. Чисте сальдо купівлі готівкової валюти в минулому місяці в порівнянні з січнем скоротилося на 14,8% до 711 млн. доларів.

У лютому сальдо інтервенцій Національного банку України (НБУ) на міжбанківському валютному ринку було від’ємним і склало -561,1 млн. доларів, що на 48% менше, ніж у січні. Це пояснюється тим, що Нацбанк менше продавав іноземну валюту на міжбанківському ринку для погашення корпоративних і банківських боргів у порівнянні з січнем та купував долари на рівні 7,98 грн.

Загальний розмір золотовалютних резервів НБУ продовжує значно скорочуватись. У лютому золотовалютні резерви зменшились на 4,5%, або на 1 137,82 млн. доларів, до 24 148,1 млн. доларів.

За словами голови представництва МВФ в Україні Макса Альєра, Фонд продовжить співробітництво з Україною. За його словами, Фонд очікує від нової влади в найближчий час конкретних кроків у напрямку економічного розвитку.

Але поки не буде сформований новий уряд, ні про яке співробітництво з МВФ мова не йде. Навіть за найбільш райдужних умов МВФ почне фінансувати Україну з другого півріччя. Раніше він вже просто не встигне.

Що стосується Нацбанку, то він намагається відстояти свою незалежність. Справа в тому, що 2 березня на засіданні уряду було прийнято постанову, яка передбачає звернення до МВФ, Всесвітнього банку та Єврокомісії з проханням організувати та провести неполітизований аудит діяльності НБУ та Кабміну в 2006-2007 роках за прем’єрства Віктора Януковича та у 2008-2009 роках, коли прем’єр-міністром буля Юлія Тимошенко.

Однак, сам Національний банк вважає такі спроби політизувати питання контролю за діяльністю Нацбанку недоречними, оскільки процедура проведення аудиту діяльності НБУ чітко прописана в українському законодавстві.

Що стосується розмов щодо можливого скорочення облікової ставки НБУ, то вони так і залишилися розмовами. На думку представників Національного банку, діючий рівень облікової ставки є адекватним до макроекономічних умов, що склалися в країні.

Зміни облікової ставки можливі, якщо поміняються макроекономічні показники, що визначають її розмір, зокрема, при внесенні до парламенту реалістичного проекту державного бюджету.

Подготовлено: Куренная Оксана, аналитический отдел TeleTRADE, г. Киев Комментариев: 0  ::  Дата: 12 марта 2010   ::  Посмотрели: 2012  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют