Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Тижневий огляд валютного ринку (15.02.2010-19.02.2010)
На минулому тижні гривня помітно зміцнилась як по відношенню до долара, так і проти євро.

Курс гривні стосовно американської валюти за підсумками тижня становив 8.00.

Офіційний курс дещо знизився і склав 7.9997 гривень за один долар США. У середу Національний банк України (НБУ) проводив цільовий валютний аукціон по долару з ціною відтинання 8,01 грн/дол.

Слід відзначити, що після подолання позначки 8.05 курс долару по відношенню до гривні може продовжити знижатися в район 7.95.

Парадокс, але курс гривні зростає, в той час, коли попит на іноземну валюту не знижується. У січні населення країни придбало на 833 млн. дол. більше, ніж продало. А в 2009 році було придбано на 8,4 млрд. дол. більше, аніж продано.

Просто громадяни України не несуть гроші до банку. У січні на 5% скоротилося споживання, а це означає, що люди скуповують долар та євро і переводять свої гривні у стан скарбу. І вивести гроші з цього стану буде надзвичайно важно, адже люди вже звикли нікому не довіряти.

Особливої зацікавленості з боку іноземних інвесторів теж поки що не спостерігається. Згідно до прогнозів, у цьому році зацікавленість іноземних інвесторів Україною буде відновлено не повністю, оскільки високий рівень державного ризику може, як і раніше, спричинити негативний вплив на прийняття інвестиційних рішень.

Разом з тим експерти вважають, що очікуване зростання економіки у другому півріччі може сприяти зростанню інвестицій в українську економіку в порівнянні з 2009 роком.

Нагадаємо, що обсяги прямих іноземних інвестицій в економіку України в 2009 році скоротилися на 48,4 % і склали 5,635 млрд. дол. Загальні обсяги прямих іноземних інвестицій, вкладених в Україну, станом на 1 січня 2010 року складали 40 млрд дол., що на 12,4% більше, ніж обсяги інвестицій на початок попереднього року.

Цікавою зараз є ситуація з євро. Вона дещо інша, ніж по долару. Євро більше залежить від ситуації на світовому ринку, а вона останнім часом не сприяє єдиній валюті.

Члени ЄС зібралися на зустрічі в Брюсселі. Мова йшла про скорочення бюджетного дефіциту Греції та готовність інших членів валютного союзу втрутитися в ситуацію у разі необхідності.

Ситуацію ускладнюють страйки, які грецькі робітники влаштовують на знак протесту проти підвищення пенсійного віку та скорочення зарплат: міри, спрямовані на боротьбу з дефіцитом бюджету.

Незважаючи на відносну незначущість фінансових проблем Греції, занепокоєння викликає можливість поширення бюджетної кризи на інші країни. В зоні ризику знаходяться Португалія, Іспанія, Ірландія й Італія. До того ж фінансові інституції ЄС можуть отримати дестабілізуючий поштовх у разі розвитку ситуації за небажаним сценарієм.

Поки що нічого страшного не сталося, але побоювання, що відновлення економіки Єврозони буде більш повільним, ніж в інших регіонах світу, спричиняють певний тиск на євро.

Крім того, підтримку долару надає той факт, що Федеральна Резервна система не очікувано вирішила вперше за три роки підвищити дисконтну відсоткову ставку, за якою банки напряму отримують позики від ФРС з 0.50% до 0.75%. Але це не означає, що ставка по федеральних фондах також буде відразу підвищено. Отже євро скоро може почати корекцію свого падіння, а це призведе і до підвищення курсу євро по відношенню до гривні.

Пiдготовлено: Куренна Оксана, аналитичний вiтдiл TeleTRADE, м. Киiв,
Предоставлено: Херсонским представительством компании TeleTRADE. Комментариев: 0  ::  Дата: 26 февраля 2010   ::  Посмотрели: 1705  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют