Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Держкомстат оприлюднить дані по ВВП України за 2009 р.
Як повідомив перший заступник голови Державного комітету статистики Вадим Піщейко, Держкомстат оприлюднить дані по ВВП України за 2009 р. 26 лютого 2010 року.

"Десь...26-го (лютого), ми опублікуємо ВВП за 2009 р. Ми зобов'язані це робити згідно з постановою уряду", - сказав він.

Тим не менше, В. Піщейко зазначив, що Держкомстат покищо не отримав ряд статистичних показників щодо діяльності фінансового сектора, у тому числі від НБУ. Однак, за його словами, вся інформація від Нацбанку надходить згідно з графіком, і загальні дані по ВВП будуть опубліковані вчасно.

Раніше голова Рахункової палати Валентин Симоненко, заявив, що зниження валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2009 році становило 13,9%.

"Наша локальна фінансова криза переросла в системну кризу... У державному бюджеті було закладено зростання (ВВП) на 0,4%, він знизився, не мало не багато, на 13,9%. Це зниження більш ніж в будь-якій країні Європи, більш ніж в будь-якій країні СНД", - сказав В.Симоненко.

Він також повідомив, що загальний державний борг України в 2009 р. склав 35% ВВП або 310 млрд грн. За його даними, прямий борг збільшився на 80% і складає 210 млрд грн, урядові гарантії перевищили в два рази норму закону про держбюджет (не більше 37 млрд грн) і склали 100 млрд грн. «Такі показники держборгу і, найголовніше, динаміка, вона навіть не критична, а на грані, на межі катастрофи", - сказав глава Рахункової палати.

За підрахунками відомства, дефіцит держбюджету в 2009 р. склав 34 млрд грн, або 3,4% ВВП України. В.Симоненко відзначив, що бюджет-2009 не виконаний за жодним з показників.

"За версією Мінфіну, який продублював Держкомстат, виконання доходів держбюджету було на рівні 30 млрд грн або 11,8%. Але насправді (була здійснена) маніпуляція з прибутковою частиною бюджету - зарахування в доходи 14 млрд грн СПЗ (від МВФ), 16% - за рахунок відвернення оборотних коштів суб'єктів господарювання, зокрема, переплата податків на 14 млрд грн, невиплату НДС 23 млрд грн... Якщо це скласти, цифра досягає 45%", - пояснив В. Симоненко.

В. Симоненко також зазначив, що державне казначейство і система державних фінансів знаходяться в стані технічного дефолту. "На 1 січня 2010 р. на єдиному казначейському рахунку був 1,7 млрд грн, а сума зобов'язань Казначейства становила 25,4 млрд грн. Пройшов місяць.

Сума на ЄКР стала 2,4 - 2,5 млрд грн, а зобов'язання зросли до 28,3 млрд грн. ... Сьогодні казначейство знаходиться і наша фінансова система в технічному дефолті", - сказав він. Основними причинами такого стану справ В. Симоненко назвав «незаконне кредитування НАК "Нафтогаз України", і фінансування пенсійного фонду, яке, за його словами, здійснювалося в 2009 р. з порушеннями бюджетного кодексу і закону про бюджет.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко заявляв, що зниження ВВП у 2009 році становило близько 15%.

За даними Держкомстату, реальному ВВП України, за підсумками трьох кварталів 2009 року, скоротився на 15,9%, номінальний ВВП становив 250 614 млн. грн.

Держкомстат України оприлюднить попередні дані про спад ВВП за 2009 р. в середині лютого.
У I-III кварталах ВВП знизився відносно до аналогічного періоду минулого року на 20,3%, 17,8% і 15,9% відповідно.

Нагадаємо, за попередніми даними Держкомстату, ВВП України в IV кварталі 2009 р., скоротився в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. в постійних цінах 2007 р. на 7% - до 234,983 млрд грн. (в III кварталі ВВП знизився на 9,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. і склав 250,614 млрд грн.), а за весь 2009 р. скорочення склало близько 15%.

Як повідомлялося, зростання ВВП в Україні в 2008 р. в порівнянні з попереднім роком склало 2,1%. Зростання ВВП в 2007 р. в країні склало 7,6%. У 2006 р. валовий внутрішній продукт зріс на 7,1% у порівнянні з 2005 р.

Мінекономіки України прогнозує зростання ВВП в 2010 р. на рівні 3-3,7%.

Відзначимо, що валовий внутрішній продукт - один з основних макро-показників, на основі якого прогнозується економіка країни в цілому.

Підготовлено: Андрій Шеверев, аналітичний вітділ TeleTRADE м. Київ.

Предоставлено: Херсонским представительством компании TeleTRADE. Комментариев: 0  ::  Дата: 26 февраля 2010   ::  Посмотрели: 3504  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода