Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Відповідальність за Майдан
Майдан - це термос чаю і пластикова миска з супом, це - дим від вогню, спальник і пінопласт під наметом, це - квіти, вплетені в щити ОМОНу на Банковій. Це - мокрі ноги і таблетки від простуди, валянки і апельсини, це - сотні прапорів, на яких люди власноруч написали імена своїх міст і сіл.Майдан - це термос чаю і пластикова миска з супом, це - дим від вогню, спальник і пінопласт під наметом, це - квіти, вплетені в щити ОМОНу на Банковій. Це - мокрі ноги і таблетки від простуди, валянки і апельсини, це - сотні прапорів, на яких люди власноруч написали імена своїх міст і сіл.

Майдан - це бушлат покійного чоловіка-геолога, котрий віддала моєму товаришеві його сусідка-пенсіонер по поверху - "На Майдані він вам більше згодиться, аніж мені тут".


Це - фраза "може хоча б ви не маєте де ночувати? Дружина зготувала борщу, настелила постелі і сказала мені, щоб без людини з площі додому не вертався..."

Майдан - це тисячі приватних історій, кожна з яких має бути почутою.

Майдан - це Олег Скрипка з акордеоном, кількасот тисяч людей і "Горіла сосна, палала". Це - "Я живу в холодильнике. Я заявляю об этом официально." Це – "Если бы не жижа под ногами - ну просто лето. Днём. В Крыму. На пляже."

Це - ранкова молитва, дзвінки додому і барабани-бочки перед Кабміном. Це - довга дорога з дому і додому.

Майдан - це наша пам’ять. Поки вона жива - живий і Майдан.

Війна проти Майдану

Гімн Майдану "Разом нас багато" - спопсований Євробаченням і викликає у багатьох гірку посмішку. Написи на стінах - стерто. Непокарані фальсифікатори рівномірно розбрелися по різних партіях. Гасла - провживано у виборчих кампаніях. Це - наслідок як, у першу чергу, взаємної війни "помаранчевих", так і цілеспрямованих дій з дискредитації Майдану.

На мою думку, першого і основного системного удару Майдану завдала Юлія Тимошенко, яка запустила кампанію по дискредитації Ющенка під назвою "любі друзі". Юридичних наслідків вона не мала, і зараз більшість звинувачених нею "друзів" плідно співпрацює з БЮТ.

Скандал вересня 2005 року змусив Ющенка домовлятися з Партією Регіонів. Тимошенко продовжила топити Ющенка шляхом абсолютно непотрібної відставки Єханурова з поста прем’єра, огульно критикуючи президента за співпрацю з "регіоналами", до якої вона ж його і підштовхнула. Подальша помилка коаліції з Януковичем і відверто невдалий список-2007 знищували політичну еліту, народжену на сцені Майдану, фрагментували і здешевлювали її.

Юлія Володимирівна свідомо і послідовно утоптувала темою "зради" свого конкурента на виборах-2010, не рахуючись з минулим. Ціну її звинувачень показала невдала спроба широкої коаліції БЮТ з ПР у вересні 2008 року і спільний з ними проект Конституції.

Можливості Віктора Ющенка після Революції і до теперішнього часу переоцінюють. Він мав до справи саме з тією судовою і правоохоронною системою, котра тоді була - але все ж міг призначити іншого генпрокурора. Він мав змогу скасувати неконституційно прийняту політичну реформу, котра розбалансувала систему влади і створила покруч закритих пропорційних списків на виборах в Раду - але не порушив політичних домовленостей грудня 2004-го. Він міг витримати паузу до виборів в 2006-му - але конфлікт зробив його з судді і морального авторитета одним з гравців.

Уже з перших пореволюційних днів українські "біло-голубі" поділилися на дві категорії.

Перша - активні перебіжчики в табір переможців, котрі уже весною 2005-го року почали захоплювати владу в "помаранчевих" партіях, маніпулюючи демократичними механізмами і процедурою і витискаючи звідти справжніх людей, котрі робили нашу перемогу. Вони - видатні дискредитатори ідей і практик Майдану на місцях.

Друга - втікачі в Монако, ті, кого спробували притягнути до відповідальності, і кумедна опозиційна трійка Чорновіл-Корчинський-Вітренко.Через гнилість правоохоронної структури і відсутність політичної волі люди з цих двох категорій не відповіли за скоєне перед законом і продовжили свою діяльність як "опозиція". Разом з цим, їхній підхід-2004, кримінально караний в демократичних суспільствах, отримав легітимність - а, отже, є ризик рецидиву.

Окрема категорія борців з Майданом забезпечила новий антиреволюційний словник нео-опозиціонерам. "Банкрутство помаранчевої влади", "маніпуляція свідомістю", "участь американських спецслужб" - слова з критичних "аналізів" російських політологів і політтехнологів, справжніх банкрутів-2004, що бурхливою лавиною друкувалися в Москві.Слід згадати і організаторів Майдану, котрі поміняли свої переконання, починаючи з Кінаха і закінчуючи Морозом, а також тих, хто вважає, що Майдан - це історія, бо спадок старих слів і дій не дає змоги успішно "вирішувати питання".


Брутальна війна проти Ющенка як одного з центральних символів помаранчевої революції в традиціях бігбордів-2003 в Донецьку з навішуванням "нацистського" ярлика і огульним критиканством - також технологія приниження Майдану.

Очевидно, Ющенка є за що критикувати - але саме в Майдан цілять, розповідаючи про "помаранчевий нацизм" і "омолодження шкіри за допомогою стовбурових клітин".

Ми і Майдан

Про відповідальність політиків вже сказано і буде сказано чимало. Але політики не були б такими, якщо ми б не дозволили їм такими стати. Ми - джерело їхньої влади. Ми винні в тому, що дозволили їм так поводитися.

Так, станом на 2004 рік у нас не було іншої еліти - а без еліти неможливі зміни. Структури, що повинні були б спостерігати за діючим політикумом, виявилися слабкими і недієвими, не змігши зібрати навколо себе активних громадян і стали заручниками міжпартійної боротьби. Спадок цієї борні - недовіра і зневіра.

Майже не відбулося Майдану на місцевому рівні (винятком є хіба Суми) - і тут є непочатий край роботи для тих, хто робив Майдан. Знищення історичної забудови Львова і Києва, руйнування заповідних територій Ґарду, вирубка парків у центрі Харкова, випалювання будинків у центрі Одеси - все це потребує активної громадської участі на місцях.

Саме тут має виникнути нова українська еліта - з безпосередньої роботи з людьми, з місцевих питань, з конкретних невеликих справ почнеться довіра.

Політиків треба примусити цінувати довіру як центральну категорію вибору. Таку довіру можна заробити лише тривалою послідовною працею. Не змагання за "кращого з гірших", а пошук свого виборця і забезпечення його інтересів, не огульне критиканство, а рівень правової культури, компетентний аналіз політики і конкретні пропозиції стануть ознакою їх якості і причиною перемоги з старою елітою.

Як заробити, зберегти і помножити довіру - ось що має стати ключовим для нового українського політика.

Майдан - це прообраз нової, вільної, європейської України. Як і події 1991 року, він тільки задав орієнтири і принципи, котрі треба буде втілювати далі.

Остап Кривдик, політолог, активіст для УП Комментариев: 0  ::  Дата: 21 ноября 2009   ::  Посмотрели: 1234  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор