Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+«Наша Україна»: Верховна Рада АРК вийшла за межі своїх повноважень
Політична партія «Наша Україна» категорично засуджує практику оголошення певних територій України зонами, в яких російська мова вважається «регіональною» на підставі Європейської хартії регіональних або міноритарних мов, прийнятої Радою Європи в Страсбурзі 5 листопада 1992 р.

Україна вже переживала період «мовних суверенітетів» і тогочасні дії окремих місцевих рад вже отримали належну правову оцінку. За висновками Міністерства юстиції України, у прийнятті подібних рішень місцеві органи влади далеко вийшли за межі своєї компетенції, грубо порушивши принцип законності та норми Конституції України.
По-перше, жодне положення хартії не дає підстави для визнання за певною мовою того чи іншого статусу. Це питання вирішується винятково спеціальними законами України й не може бути предметом рішення місцевих органів.

По-друге, нинішній офіційний український переклад Хартії, так само як і закон України про її ратифікацію, суперечить букві й духу автентичного документа, який Рада Європи пропонує для ратифікації своїм членам.
Не все так просто з цією Хартією і в інших країнах Європи. Непростим та тривалим за часом був сам процес розробки хартії, який тривав понад 35 років (з 1957 по 1992 рік). Крім того, на сьогоднішній день Хартію підписали лише 29, а ратифікували лише 17 з 44 країн Європи.

Показовим є той факт, що Росія, яка зараз підбурює російськомовне населення в Україні, сама не ратифікувала цей акт. А Франція вже визнала на офіційному рівні, що ця Хартія суперечить конституції цієї країни.

Україна її теж ратифікувала лише з п’ятого разу. При цьому 24 грудня 1999 р. вона хоча й була ратифікована Україною з великою кількістю застережень, але з процедурних питань закон про ратифікацію втратив чинність за рішенням Конституційного Суду України.

Востаннє Хартію ратифіковано Законом України від 15 травня 2003 р. Однак і цей варіант ратифікації має багато питань щодо адекватності її перекладу. Не випадково нещодавно чинний Кабінет Міністрів вирішив підготувати новий переклад Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, провести його лінгвістичну експертизу і до кінця травня запропонувати Верховній Раді новий законопроект про ратифікацію хартії.

Таким чином, посилання місцевих органів влади на норми Європейської хартії є абсолютно неправомірними. Але для цього ініціаторам такого штибу «нововведень» потрібно знати про Хартію не за чутками з Кремля, а за першоджерелом.

Нагадаємо, що у Хартії чітко зазначено, що захисту підлягають лише ті «мови, що зникають»: «Метою Хартії є захист і підтримка регіональних мов або міноритарних мов, а не мовних меншин». За висновками міжнародних фахівців, під дію положень Хартії в Україні потрапляють лише кримськотатарська, кримчацька, гагаузька і караїмська мови. Решта мов, зокрема і російська (які є державними мовами інших країн і мають відповідну підтримку), жодного додаткового захисту не потребують. Швидше українська мова – державна мова нашої країни – в певних регіонах потребує негайного захисту і підтримки.

Більше того, в Хартії чітко зазначено, що захист інших мов не має йти на шкоду розвитку і функціонуванню державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В разі, якщо Верховна Рада Криму не скасує своїх рішень, парламентська фракція «Нашої України» виступить з ініціативою про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідно до ст.84 Конституції України, у зв’язку з грубим порушенням норм чинної Конституції України. Комментариев: 0  ::  Дата: 31 мая 2010   ::  Посмотрели: 2163  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода