Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Жах 1932-1933рр. словами очевидців
Рибак Іван Максимович, 1922 р. н., житель села Великий Хутір:

"Ми жили у селі, у сім’ї було 4 дітей, батько, мати. Жили дуже бідно. Не було чого їсти. По селу ходили активісти і все забирали до ганзура. Активістами у селі були Ганна Лопатка, Іван Глушко, Оксана Пізняхівська, Титаренко Свирид. Одного разу прийшли і до нас. У них у руках були такі довгі штирі. Стали шукати хліб, перештрикали у печі, під комином, долівку, на вулиці. Але нічого не знайшли, то забрали глечик квасолі, а на горищі висіла постирана одежа: полотняні сорочки, штани, то нічого не залишили, все собі забрали.
Важко було дуже, особливо весною. Ми вижили, хоча і були пухлі від голоду, тільки дякуючи батьку, який поїхав у Херсон і поміняв там одяг на клунок проса і мішок насіння. Просо ми товкли у ступі, а потім мололи на жорнах, мати випікала.
Я ходив у поле зрізати колоски. Одного разу на мене напав бригадир, так бив нагайкою, що ледве не убив. Коли вдавалось украсти, то ми колоски сушили, а потім мололи у жорнах. На горищі у нас лежали качани кукурудзи, то ми їх рубали сокирою, товкли, а ще сікли спориш, квіти акації, і пекли такий хліб. На горищі у нас лежала теляча шкура, то мати її обшкрібала од шерсті, а потім рубали і варили.
Одного разу бачив, як стара баба сіла помирати у якійсь ямі, уже й мухи зелені коло неї літали. Так вона і померла, поки знайшли люди. А ще, коли ходили у поле, то бачив розтерзану звірами людину. Сусідка баба Марія опухла і померла з голоду, то її вкинули вдома у погріб.


Микола Яресько, житель Бучі:

"Моя мама розповідала мені про той нелюдський голодомор, що утворила комуністична система на чолі зі Сталіним – людиною, яка втратила будь-яку мораль і перетворилась в ката до свого народу.
Ми жили в селі Давидівка, що на Полтавщині, Пирятинського району. В часи голодомору мамі було 24 роки, мені 2 роки. Жили ми разом з дідусем та бабусею, у яких було семеро діток, всього нас було 12 душ.
Мій дідусь Андрій мав 10 гектарів землі, коней, волів. Працювали всією родиною зранку до пізнього вечора. У 1932 році врожай був не зовсім гарний, але хліб уродив, була картопля, буряки, городина – словом, перезимувати вистачило б. Але сталінська влада наказала здати все державі. Дідусь здав більшу половину врожаю, а трохи залишив, щоб прогодувати сім’ю, оклунок зерна сховав у колодязі, а решту закопав у землю.
Згодом приїхала бригада активістів. З шомполами й знайшли все закопане, забрали все, нічого не залишивши. Крім того, забрали землю, худобу, реманент, розкрили й забрали черепицю на хаті та хліві. Так ми й залишилися голодними й без даху над головою. Зима була неймовірно тяжка, троє діток дідуся померли. Бабуся відмовилася від того зерна, що не знайшли в колодязі, сказала моїй мамі, щоб та віддала мені. Бабуся померла, заповівши – хай виживе хлопець.
Всіх хто вмирав вивозили за село і ховали в спільній канаві, яку прикопували.
Голод в селі призвів до страшних речей: їли собак, котів, а на околиці села – жінка зварила своє дитя і з’їла, а потім – збожеволіла. В селі загинуло більше третини мешканців, з яких більшість дітей.
Так сталінський режим створив геноцид над українцями і знищив безневинних людей".


Грицай Ганна, село Семенівка:

"Хоч була тоді малою, та пам'ятаю все. Ходили і викидали з хат людей, які потім доживали свої дні при дорозі. Бувало йдеш і бачиш - лежить мертвий чоловік, весь пухлий. Від голоду все тіло, особливо ноги, пухли і лопалися, а з них витікала рідина. Словами не переказати, яке це було страхіття.
Раз, пам'ятаю, прийшли до моєї баби і забрали все, що було в хаті, викинули її на вулицю під тополю. А вона така знеможена, що не могла навіть ходити. Так мені накидають у фартушок бурячків, картопельки, зелені - і несу я їй їсти.
Дуже багато було людей, які доносили один на одного. Так і на нас донесли. Тож крадії, в яких були сили на боротьбу з господарями прийшли, зв'язали, вибрали все, що залишилось і пішли, а нас з матір'ю пізніше добрі люди розв'язали.
Їли листя липи. В кого більше сили, то залазили аж на верхівку і там чухрали його. Бува йдеш, а дерева стоять повністю без листя, стирчали самі чорні гілки.
В людей не було сили ні плакати, ні хоронити родичів. Скидають усіх в одну яму, так-сяк прикидають і все. А за день помирало, бувало, по п'ять чоловік. Мерли сім'ями і без упину.

Щоб хоч якось вижити, міняли одяг на їжу. Доходило до того, що не мали навіть чого одягти.

Траплялись випадки людоїдства. От, наприклад, Пилип Гусля з'їв невеличкого хлопчину." Комментариев: 0  ::  Дата: 16 ноября 2009   ::  Посмотрели: 1697  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода