Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+НМПУ: Київ, Брюссель та Вашингтон мають захищати журналістів Криму від переслідувань
Незалежна медіа-профспілка України вимагає від урядів США та країн ЄС вплинути на Російську Федерацію з метою припинення незаконного кримінального переслідування та порушення прав журналістів в окупованому Криму.

НМПУ також вимагає від Президента України та Міністерства закордонних справ України заявити офіційну ноту протесту щодо незаконного кримінально-політичного переслідування журналістів, громадян України спецслужбами Російської Федерації у Криму.

13 березня співробітники кримського главку ФСБ провели обшуки у квартирах за місцем реєстрації кримської журналістки, члена комітету НМПУ Анни Андрієвської та журналістки «Центру журналістських розслідувань» Наталі Кокоріної. Обшуки проведені у рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за статтею 208.1 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення дій, які направлені на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, за що передбачається покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 5 років). Ця норма з’явилася у Кримінальному кодексі Росії вже після російської анексії Криму. Й НМПУ оцінює її як інструмент тиску на тих, хто публічно висловлює свою незгоду з російською окупацією півострова.

Причиною порушення кримінальної справи проти А. Андрієвської є стаття «Волонтери батальйону «Крим», яка опублікована на сайті «Центру журналістських розслідувань» у грудні минулого року. Пані Андрієвська як автор матеріалу є у цій кримінальній справі підозрюваною, а Наталя Кокоріна – свідком. Остання була затримана у Сімферополі та допитана. Анну Андрієвську від затримання та допитів врятувало те, що вона майже рік тому поїхала з окупованого півострова та живе у Києві.

Незалежна медіа-профспілка України наголошує, що переслідування журналіста за “екстримізм” є інструментом залякування та політичного тиску з боку окупаційної влади Криму та не має під собою ні яких правових підстав. Анна Андрієвська не є громадянкою Росії.

Вона має кримську реєстрацію, але не отримувала російського паспорту і вже близько року живе та працює у Києві. Крім того, матеріал був оприлюднений у виданні, яке зареєстроване у Міністерстві юстиції України, а його редакція має юридичну і фактичну адресу у Києві. НМПУ також звертає увагу, що у матеріалі, який став причиною порушення кримінальної справи, не йде мова ні про які заклики до порушенні територіальної цілісності Росії.

Медіа-профспілка, звертає увагу міжнародної спільноти, що окупаційна влада Криму створює перешкоди журналістам, які живуть на окупованому півострові та намагаються працювати за стандартами професії. Незалежні журналісти та медіа, мають проблеми в отриманні реєстрації у Роскомнагляді для подальшої роботи на півострові.

За словами представників кримських ЗМІ, чиновники «міністерства» інформації та масових комунікацій окупаційного уряду Криму створили «чорний список» журналістів, яким, на їхню думку, не можна давати дозвіл на роботу у Криму. Таким чином, з 1 квітня вони за російським законодавством не матимуть права працювати на півострові. То ж можуть піддаватися ще більшим репресіям збоку місцевої влади та спецслужб.

НМПУ зазначає, що дії Російської влади та її представників у Криму, є грубим, порушенням ст.10 Європейської конвенції, яка гарантує свободу вираження думок, поглядів та свободу поширення інформації без втручання держави. А кримінальне переслідування громадян України за критику уряду РФ, є брутальним порушенням фундаментальних норм міжнародного права. Комментариев: 0  ::  Дата: 18 марта 2015   ::  Посмотрели: 9059  
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП