Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Видобуток сланцевого газу: енергетична незалежність чи екологічна катастрофа?
Науковці та дослідники у сфері енергетики, представники нафтових компаній, правозахисники та екологи з України, Європи та США обговорюють економічні та екологічні аспекти видобування нетрадиційного газу. Конференція стала першою спробою конструктивного діалогу між прихильниками фрекінгу та їх опонентами.

Найгострішу суперечку спровокувало питання щодо імовірних екологічних наслідків видобування сланцевого газу в Україні. Доки представники «Shell» » запевняють, що технологія гідророзриву відпрацьована і абсолютно безпечна, активісти та лікарі зі США, діляться сумнозвісним досвідом:

«Я почала займатись проблемою сланцевого газу, після того, як на свердловині біля мого будинку стався викид сірководню. Після цього кілька маленьких дітей з нашої околиці опинились в реанімації», – розповідає Карі Мацько, директор американської організації Народна співпраця по нафті і газу (штат Огайо).

Практика утилізації фрекінгової рідини шляхом її закачування під землю в Америці поки що не має альтернатив, розповідає Олена Міскун, експерт НЕЦУ:

«Це триває з 2005 року, що з геологічної точки зору – мізерний відрізок часу, щоб оцінити, наскільки такий метод безпечний. Це бомба з годинниковим механізмом, який невідомо коли вибухне».

Серед найобговорюваніших тем – питання економічної доцільності видобування сланцевого газу. Одні експерти переконані, що сланцевий газ дозволить Україні отримати якщо не повну енергетичну незалежність від Росії, то принаймні мати сильний аргумент при переговорах щодо ціни на імпортний газ. Їхні опоненти називають тезу про сланцевий газ як майже невичерпне джерело дешевої енергії міфом. Вони переконані, що він виник через американський сланцевий бум, який став можливим завдяки двом факторам: завищеній оцінці запасів та штучно заниженим цінам на газ. Україна має інші геологічні умови, більшу щільність населення, натомість їй бракує бурильної техніки та кваліфікованих у цій царині фахівців.

«Нетрадиційний газ є викликом для України і можливістю для розвитку. Водночас він містить ризики, які можна компенсувати моніторингом та ризик-менеджментом», – стверджує Михайло Гончар, директор центру «Номос».

Антуан Сімон, експерт організації «Друзі Землі-Європа» вважає, що такого виклику варто було б уникнути:

«Сланцевий газ в Україні пройде тернисту дорогу, що призведе до ще більших цін, а також замкне громадські кошти в проектах, пов’язаних з викопним паливом, позбавляючи підтримки проекти з відновлюваної енергетики».

Ініціатори заходу – представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Національний екологічний центр України, громадська організація «Екоклуб» та Київський міжнародний енергетичний клуб «Q-Club». Комментариев: 0  ::  Дата: 29 сентября 2013   ::  Посмотрели: 2048  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама