Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Олег Олійник: У стосунках з Росією катастрофічно бракує прозорості
В суспільстві жваво обговорюється угода про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД, підписана на минулому тижні в Санкт-Петербурзі на рівні керівників урядів ряду країн пострадянського простору. З української сторони свій підпис під документом поставив прем’єр-міністр Микола Азаров. За його словами з січня 2012 року угода запрацює.

«Ми не проти вільної торгівлі на євразійському просторі. Більше того, українська економіка є відкритою, наш експортний потенціал потребує нових ринків і прозорих правил торгівлі. Однак у стосунках з країнами Митного Союзу, а перш за все з Російською Федерацією, саме цієї прозорості бракує, – коментує ситуацію перший заступник голови Української партії Олег Олійник. – На папері ми вже давно мали б усунути всі бар’єри у торгівельних відносинах з північною сусідкою: угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про вільну торгівлю підписана ще 24 червня 1993 року, український парламент ратифікував її, російський – ні. В документ за ініціативою росіян було внесено стільки вилучень, що його функціонування втратило будь-який сенс».

З чим ми зіткнулись сьогодні? Український прем’єр-міністр стверджує, що перед нами відкриваються можливості, яких «не було за 20 років незалежності», це «дозволить покращити торговельний баланс України і знизить ризики фінансової нестабільності, яка виникає через кризи в різних країнах світу». А ще добавляє, що таке рішення українського уряду аж ніяк не зашкодить євроінтеграції, яка залишається безумовним пріоритетом зовнішньої політики нашої держави.

Олег Олійник наголосив, що у нас немає підстав вірити на слово Азарову, бо документ досі ніде офіційно не оприлюднений.

Зі слів російських очільників, які виявилися більш відкритими за вітчизняних, відомо, що з режиму вільного товарообігу буде вилучено ряд важливих для Росії позицій, перш за все, енергоносії та метали. Українською мовою це означає, що природний газ як коштував для нас 460 доларів за тисячу кубометрів, так і буде коштувати, а український метал Росія буде купувати тільки тоді, коли їй не вистачатиме прокату власного виробництва. Якщо врахувати, що саме ці позиції складають левову частку в товарообороті між нашими країнами, то лише за цієї обставини всі підписані Азаровим документи можна вважати нікчемними.

Між іншим, глава російського уряду В. Путін, крім металу та енергоносіїв, до переліку вилучень відніс і «деякі інші товари». Експерти нарахували 72 категорії, серед яких цукор, продукти сільськогосподарського виробництва. Окрім того відомо, що Україна зобов’язується щорічно, відповідно до року членства у СОТ, знижувати відсоткову ставку експортного мита на деякі товари до 10%.

Розмір мита на експорт природного газу до України встановлюватиметься РФ за «спеціальною формулою» (що це за формула, не відомо нікому), в той час як для інших країн ставка мита фіксована і складає 30%. Всі суперечки між країнами-учасницями зони вільної торгівлі вирішуватимуться в Санкт-Петербурзі. Мабуть ніхто не тішить себе ілюзіями стосовно того, що Петербурзький арбітраж це все-таки не Стокгольмський.

І нарешті. Ніякого зближення з Європейським Союзом після підписання санкт-петербурзьких угод не передбачається. «Ми вимагаємо від української влади визначити чіткий вектор розвитку України і дотримуватися його», – підсумував Олег Олійник. Комментариев: 0  ::  Дата: 29 октября 2011   ::  Посмотрели: 1883  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода