Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+В Україні різко активізувались колектори
До Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності за останні два тижні надійшло понад 200 скарг від підприємців з різних регіонів України, причиною яких стали сумнівні, з точки зору законності, дії колекторських компаній при поверненні проблемних заборгованостей.

Про це повідомив керівник центру Олександр Данилюк, коментуючи ситуацію з виконанням цивільно-правових зобов’язань в Україні у фінансово-кредитному секторі.

«Упродовж тривалого часу подібні скарги були одиничними. І раптом пішов потік повідомлень. Ми проаналізуємо причини цієї активності, виробимо рекомендації для підприємців, запропонуємо методи протидії. Попередньо можна зазначити, що така ситуація була спровокована не в останню чергу й прийняттям Податкового кодексу.

Усі ми розуміємо, що найефективніший колектор – держава. І найкраще це розуміють самі колектори. З тими повноваженнями, які отримали контролюючі органи за цим кодексом, держава у найкоротші терміни витисне з суб’єктів підприємницької діяльності усе, що вважає за потрібне. Колектори усвідомлюють, що в ситуації, коли платоспроможність підприємців-боржників швидко наблизиться до нуля, судові позови до них не матимуть жодних перспектив, тому намагаються сьогодні в будь-який спосіб повернути максимум коштів», - зазначив О.Данилюк.

Підтвердженням цього, на його думку, є також той факт, що «колектори розпочали атаку на боржників, застосовуючи увесь арсенал методів та засобів тиску, за використання яких, відповідно до ст.355 ККУ, передбачене кримінальне покарання. Тобто, такі дії можна кваліфікувати як незаконне примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань. Боржників відверто тероризують, телефонують вдень і вночі їм та їхнім родичам, ставлять телефони на автодозвон, повідомляють про їхні проблеми діловим партнерам, приходять додому та за місцем праці, погрожують фізичним впливом».

Громадянам, проти яких застосовуються такі методи впливу, експерт рекомендує невідкладно звертатися з заявами до правоохоронних органів, не намагаючись вирішити проблему самотужки, оскільки всі подібні дії є протиправними і такими, що напряму загрожують їх життю, здоров’ю, діловій репутації.

«Цієї ситуації можна було уникнути, коли б своєчасно був прийнятий закон про регулювання колекторської діяльності. Відповідний законопроект був підготовлений робочою групою при Міністерстві юстиції ще у березні 2009 р. Всеукраїнський центр сприяння підприємницькій діяльності також вніс до нього низку пропозицій, які чітко регламентували права колекторів у спілкуванні з боржниками, визначали, зокрема, форму такого спілкування, можливе місце, час тощо. З незрозумілих причин актуальний законопроект потрапив у Мінюсті «в довгу шухляду».

Тому, якщо вказувати на персоналії, що безпосередньо винні у затягуванні його прийняття, то це, - екс-Міністр юстиції Микола Оніщук та його наступник, діючий керівник Мінюсту Олександр Лавринович. З них треба спитати у першу чергу», - підкреслив керівник центру.

Прес-служба Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності Комментариев: 1  ::  Дата: 31 января 2011   ::  Посмотрели: 2051  
Комментарий написал(a) сочувствующий. Опубликованно: 3 февраля 2011 14:32 в новости


Группа: Гости
Новостей: 0
Комментариев: 0
ICQ: --
Узаконенный рекет. Бойцы из коллекторных фирм выбивают бабки. Кто только туда идет работать?Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода