Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Чи дійсно всі українці рівні та вільні?
Президентська компанія в Україні розпочалася. Розпочалася зі скандалів, звинувачень, підвозу провінційного люду до столиці та, як це не сумно навіть смерті. Але в усьому цьому марафонському забігу якось мало поміченим та майже не обговорюваним залишився факт чергового обману українців, порушення конституції та природних прав мешканців країни, а саме брати безпосередню участь у президентській гонці в якості кандидата.
Мова йде про проголосовані зміни до закону про вибори президента в частині обов’язкової грошової застави в сумі два з половиною мільйона гривень. Хоча норму статті 24 Конституції, про те, що всі громадяни мають рівні конституційні права, свободи…., ніхто не відміняв. Автори цього законодавчого дива депутати від Бют під час обговорення цих норм приколисували та пояснювали, що така норма дасть можливість позбутися участі в виборах технічних кандидатів. Мушу зауважити, що ці слуги народу навіть термін відповідний придумали, цим самим відокремлюючи себе коханих від інших 99,9% громадян України.
Як кажуть в народі ось і перша ластівка полетіла… Саме сьогодні полтавський полковник Леонід Куліченко приніс до ЦВК документи на реєстрацію себе кандидатом в президенти. Але цей нащадок славних козаків навідріз відмовився сплачувати грошову заставу. Він мотивував таке своє рішення тим, що воно суперечить нормам основного закону держави. Про це заявив член ЦВК Андрій Магера. Можна з точністю до міліметра спрогнозувати, що цьому чолов’язі буде відмовлено. Що зробить останній також не викликає сумніву. Звернеться до суду. Чим таке протистояння закінчтеся? Поживемо побачимо! Але перший крок зроблено.
Звичайно, ще в Стародавньому Римі існували патриції та плебеї. Хто вчив історію той знає після громадянської війни всі вони і багаті і бідні стали громадянами Риму і не на папері а в реальності. І як би там не було, але у питанні виборів вони мали рівні права.
З огляду на наведене, досить цікавим буде аналіз виборчих норм деяких країн Європи і Америки саме щодо грошової застави. Так в США поняття грошова застава відсутня. Кандидати в президенти створюють свої власні виборчі фонди, які наповнюються за допомогою внесків прихильників. І саме по кількості наповнення виборчого фонду кандидата вже можна спрогнозувати який буде результат голосування. Треба відмітити, що в таких країнах як Франція, Великобританія, Нідерланди, Японія законодавчо закріплений грошовий внесок. Але його розміри суттєво відрізняються від встановленого поборниками демократії з печерських пагорбів. Як правило розмір цієї застави складає прожитковий мінімум, або певний відсоток від річного доходу кандидата. Так наприклад грошова застава у Великобританії для виборів в парламент складає всього 500 фунтів стерлінгів. Досить цікавими є норми, коли грошова застава повертається тим кандидатам, які отримали не менше 5% голосів виборців. Як приклад можна привести французьку виборчу систему. Повчальними для наших законодавців є положення виборчого законодавства нашої сусідки Російської Федерації. Зокрема для того щоб приймати участь у виборах до Державної Думи або місцевих законодавчих органів у суб’єктів виборчого процесу є вибір або зібрати певну кількість підписів або заплатити грошову заставу у розмірі 15 відсотків від річного доходу кандидата чи партії. Натомість законодавство РФ про вибори президента взагалі не містить норми щодо грошової застави. І це на думку багатьох прихильників підвищення суми грошової застави є авторитарна країна?!
А, що ми бачимо в Україні? Сучасні політики нашої держави нехтуючи історичною правдою, нормами основного закону, демократичними принципами, світовим досвідом зробили так, що право балотуватися в президенти отримала певна купка людей дуже наближених до олігархів. Зрозуміло для людей, які обмежені важким тягарем у вигляді депутатського значка все що стосується їх права є святим. Також дуже цікавим і актуальним є питання куди будуть витрачені кошти заплачені у вигляді застави кандидатами які не перемогли? Норма закону говорить сухо та банально-в державний бюджет! Хоча українцям не потрібно довго пояснювати, що державний бюджет це безмежна прірва, непрохідний ліс та лабіринт без виходу. Залишається тільки здогадуватися та робити припущення з яких джерел улюбленці долі отримують гроші для застави. Також просто стає сумно, коли починаєш рахувати доходи середньостатистичного українця. Щоб наскладати необхідну суму українцю з провінції, де низька заробітна платня та велике безробіття потрібно працювати день і ніч, нічого не пити та не їсти багато років. Ось вам і норма статті 24 Конституції Україні в дії. Після цього все стає зрозуміло. Переплутати таврійський степ з карпатськими полонинами майже неможливо.
Що нам усім робити? Страйкувати? Актуально, але не ефективно. Бойкотувати вибори? Не бачу сенсу та і навіщо? Голосувати проти всіх? Можливо, але це вдарить по персоналіям але не по системі. Кулуарно домовлятися? Взагалі непотрібно. Політична, суспільна та інша доцільність, як показало життя ні до чого доброго не призводять. Залишається один єдиний, на мою думку, крок. Об’єднатися всім зацікавленим особам та звернутися до Конституційного суду і там боротися до перемоги. Богиня Кліо вимагає дій, історична пам'ять змушує це зрозуміти, розум забов’язує діяти.
«Борітеся та поборите» - писав великий українець. Можливо, земляки спробуємо?

Тарас Бузак Херсон
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 2 ноября 2009   ::  Посмотрели: 1740  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП