Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Перемогти совок. Депутати. Ради. Регламенти. Громадськість
Як нам усім перемогти совок? Декілька пропозицій. Подивимось на досвід наших сусідів.

Зовсім нещодавно, депутати міської ради прийняли Регламент своєї роботи. Документ неоднозначний та інтригуючий. Така собі велика «хотєлка», яку мовчки проковтнули депутати.

Вирішив «підняти» власну «макулатуру» та проаналізувати. Результат. Накопав багато цікавинок. Небагацько напишу тут. Регламенти міських рад. В мене є зразки Регламентів Вінниці, Чернігова, Львова. Рік прийняття - 2006.

Трохи про механізми громади впливати на прийняття рішень місцевими радами. Готую свої пропозиції до Регламентів Херсонської обласної та міської рад.

Цікаві норми знайшов в регламентах деяких міських рад. Прошу друзів звернути увагу на роки дії цих Регламентів. Колись серйозно займався цим питання. А також питанням повноважень районних у місті рад. Так ось. Наша «демократична» міська рада завжди суб’єктами подання пропозицій до порядку денного сесії робили виключно суб’єктів, визначених у ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

А ось колеги з Чернігова ще у 2006 році надали право вносити питання порядку денного сесії ще і депутатським фракціям, ст. 14 Регламенту. Як на мене, то цілком слушна пропозиція.

Перемогти совок. Депутати. Ради. Регламенти. Громадськість

Але найбільш демократичними та відкритими для громади в цьому питанні були депутати Вінницької міської ради (якщо не помиляюсь, то тоді міським головою був саме Володимир Гройсман ) Процитую норму ст. 2.6.2. Регламенту Вінницької міської ради:

- Пропозиції щодо питань, які виносяться на розгляд сесії міської ради, можуть вноситися міським головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами та фракціями, депутатами, виконавчим комітетом, загальними зборами громадян, а також органами самоорганізації населення, трудовими колективами, політичними партіями і громадськими організаціями.

Перемогти совок. Депутати. Ради. Регламенти. Громадськість

Дуже характерним є наступний пункт Регламенту - 2.6.3:

- Працівники управлінь та відділів, інших виконавчих органів зобов’язані надавати ініціаторам проектів рішень допомогу і інформацію, необхідну для підготовки даних питань.

Також, наведу норму Регламенту, яка, на мою думку, просто необхідна бути присутня в усіх Регламентах всіх рад, усіх рівнів. Стаття 2.5.3:

- До проекту порядку денного чергової сесії регулярно включаються звіти виконавчих органів ради, посадових осіб, яких міська рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує.

Фист файна норма у Регламенті Вінницької міської ради про проведення кожного місяця у встановлений радою день «Дня депутата». Ось такі норми Регламентів існували у деяких міських радах ще у 2006 році.

Прочитав сьогодні у ФБ, що депутати обласної ради пропонують громадськості взяти участь у розробці тексту Регламенту облради. А ось і про проект Регламенту Херсонської обласної ради:

Пробігся по проекту Регламенту обласної ради. Ось які зауваження. Перше: розділ Депутатські фракції. Пункт 2.24 Депутатська фракція формується у кількості не менше п’яти депутатів. Ця норма повністю суперечить нормам ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». Закон не передбачає жодного кількісного обмеження щодо створення фракцій у місцевих радах.

Друге: Розділ Скликання сесій обласної ради. 3.5. Сесія ради скликається у міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. Ця норма не відповідає та суперечить нормам ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». А саме ст. 46 ч. 5.

Трете: 3.13. Пропозиції щодо питань на розгляд ради, за наявності необхідних документів, можуть вноситися головою ради, головою обласної державної адміністрації, постійними комісіями, депутатами. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Також, ця норма повністю суперечить ст. 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Значно звужує визначене законом коло осіб, яке має право бути суб’єктом подання проектів рішень рад.

Крім цього, в проекті Регламенту облради зовсім відсутні норми, які регламентують перебування мешканців міста на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійних комісій, та засідань президії. Також, не врегульовані питання перебування представників ЗМІ та їх прав на зазначених вище заходах…


Далі будеНе нравится: 0, нравится: 9.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 17 декабря 2015   ::  Посмотрели: 2154  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП