Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Електоральні поля напередодні виборів
Хоча соціально-політичні настрої населення України швидко змінюються, багато в чому непрогнозовані, проте все ж беззаперечною є наявність певних, досить стійких, закономірностей, котрі визначають загальну орієнтацію громадської думки. Ці закономірності, адекватно, чи неадекватно, вдало, чи невдало, застосовуються в усіх виборчих кампаніях загальноукраїнського рівня.

В найпростішому і найпоширенішому уявленні ці закономірності можна представити як наявність в стереотипах громадської думки трьох полюсів притягання: Захід, Схід, Центр. Ці полюси пов'язані з дещо різними цінностями, дещо різними пріоритетами, проте зі спільним усвідомленням, що Україна є єдиним цілим, всі частини якого мають спільне майбутнє, але бачать різні шляхи до цього майбутнього. При цьому, саме бачать, а не пропонують, тому що кожен з реальних шляхів розвитку України містить елементи позиції і Заходу, і Центру, і Сходу. Різниця проявляється більше в акцентах і базових поняттях, які використовуються у представленні цих шляхів, ніж у самій їх суті. Разом з тим, таке різне бачення має велике значення в електоральних процесах. Адже, не стільки самі шляхи, скільки спосіб їх подання і сприйняття.

Таким чином, три різні полюси притягання формують в Україні три основні електоральні поля. Відповідно до пріоритетів наявних у цих трьох полях, їх можна означити, як:
- конструктивно-патріотичне (полюс Заходу);
- економічно-східне (полюс Сходу);
- соціально-популістське (полюс Центр).
Звичайно, ці поля лише дуже умовно можна прив'язати до Заходу, Сходу, чи Центру. Адже досить часто у певних питаннях, громадська думка Центру чи Сходу буває значно конструктивнішою і реально патріотичнішою, ніж громадська думка Заходу. Проте, протягом останніх, як мінімум, 20-ти років суспільно-політичні процеси в Україні розвиваються із заходу на схід. Прогресивні і конструктивні ідеї, як правило швидше вкорінюються на Заході. Таким чином, три електоральні поля, значною мірою відображають три рівні просування українського суспільства - від минулого, радянського, стану, до майбутнього, європейського стану.

Важливістю поділу на електоральні поля є те, що ефективна виборча кампанія може бути лише на одному електоральному полі. Намагання одночасного вкорінення на різних електоральних полях приводить до порушення цілісності іміджу політика чи політичної сили, неминучої суперечності в його декларованій позиції, і, зрештою, електоральної перспективи на кожному з цих полів. Яскравим прикладом цього є теперішня президентська кампанія Арсенія Яценюка. Проте можлива, навіть інколи (наприклад в другому турі президентських виборів) необхідна, активна діяльність на одному з чужих електоральних полів. Разом з тим така діяльність має бути без відриву і з явним пріоритетом власного електорального поля. Прикладом цього може бути досить ефективна виборча кампанія Віктора Януковича.

Хоча, звичайно, належність більшої частини населення, до певного електорального поля не є виразною, через недостатню політичну зрілість і недостатнє усвідомлення власних інтересів. Проте, є суспільні групи, які виразно розуміють і ототожнюють себе з позиціями, що відповідають електоральним полям. Саме ці групи є основними генераторами суспільних стереотипів на відповідних електоральних полях.

Яке ж кількісне співвідношення трьох основних електоральних полів на даний час в Україні? Для відповіді на це запитання Центром з інформаційних проблем територій в кінці жовтня цього року було проведено загальноукраїнське репрезентативне соціологічне опитування. Респондентам пропонувалося вибрати відповідь на запитання: "Які з наступних основних напрямків програм кандидатів у президенти Ви найбільше підтримуєте?" - з наступних варіантів:
- український патріотизм і підтримка національного виробника (конструктивно-патріотичне поле);
- соціальний захист і підвищення пенсій і зарплат (соціально-популістське поле);
- підняття економіки і добрі стосунки з Росією (економічно-східне поле).

На даний час, це запитання, на наш погляд, дозволяє досить адекватно розділити електоральні поля. Після розділення перекриттів в електоральних полях, одержано наступний результат:

Електоральні поля Результат
конструктивно-патріотичне 24%
соціально-популістське 40%
економічно-східне 36%

Співвідношення цих полів в різних частинах України наступне.


Територіальний розподіл конструктивно-патріотичне соціально - популістське економічно-східне
Захід (7 обл.) 36% 41% 23%
Схід (4 обл.) 12% 42% 46%
Південь (4 обл. і Крим) 16% 41% 43%
Правобережн. Центр (5 обл.) 31% 47% 22%
Лівобережн. Центр (4 обл. і Київ) 32% 29% 39%

Центр з інформаційних проблем територій НАН України Комментариев: 0  ::  Дата: 26 ноября 2009   ::  Посмотрели: 1307  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода