Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Чи виживе Бельгія в часи переможного наступу фламандського націоналізму
Брюссель – На тлі загрози розколу Бельгії на нідерландськомовну Фландрію та франкомовну Валлонію бельгійці вчора обирали новий уряд.

Неочікувано гучну перемогу на заможній півночі країни отримали політики-націоналісти. Тим часом на півдні лідерами стали соціалісти. У Бельгії, яка готується до президентства у Євросоюзі, вже давно триває криза національної ідентичності. Бельгійський король Альберт сьогодні розпочав консультації з двома партіями-переможницями, щоб сформувати коаліцію та хоч частково примирити опонентів. Проте діалог між двома спільнотами не обіцяє бути простим.

Позачергові вибори нової влади Бельгії засвідчили стрімке зростання популярності фламандських прибічників незалежності. Для Бельгії, яка стояла біля витоків об’єднаної Європи, такий результат став справжнім потрясінням.

NVA, або «Новий фламандський альянс» 39-річного політика-сепаратиста Барта Де Вевера, вперше в історії цієї країни отримав широку підтримку серед населення Фландрії.

Тим часом у франкомовній Валонії переможцями стали соціалісти, очолені Еліо ді Рупо, який зумів представити зважену програму економічних та соціальних заходів для виходу з кризи.

«Гадаю, те, що відбувається у Фландрії, – це ганьба для всієї країни, – реагує на результати виборів мешканець Валлонії Жульєн Схетс. – Я дещо розчарований результатами виборів у Фландрії».

«Якщо ви знаєте Бельгію, то вам відомо, що в ній є дві протилежні країни, які довели, що більше не мають нічого спільного», – каже прибічник незалежності фламандської частини Бельгії Вім ван Летем.

Мовні та адміністративні корені бельгійської кризи

Аналітики переконані, що такий розподіл політичних сил суттєво ускладнить діалог між політичними таборами фламандців та валонців. Заможніша й промислова Фландрія давно нарікає на необхідність тягнути, так би мовити, з «економічного болота» біднішу, аграрну Валлонію.

Та найбільше проблем між двома спільнотами пов’язані з правами франкомовних мешканців столичних передмість Галле та Вілвоорде, які, на думку фламандських політиків, повинні перейти з брюссельського виборчого округу до Фландрії й, головне, – заговорити їхньою мовою.

Саме це й призвело до падіння нинішнього уряду, який очолював представник лібералів Ів Летерм. Саме це й вкинуло країну в найважчу за всю її історію політичну кризу. До того ж кризу дуже невчасну, адже Бельгія через два тижні має взяти на себе керування у Європейському Союзі.

«Ми повністю готові гарантувати права франкофонів у Фландрії, – заявляв фламандський політик Барт де Вевер, із іменем якого пов’язують можливий крах Бельгії як держави. – Ми лише вимагаємо поваги до правил та їхньої адаптації, коли вони поселяються у наші райони, адже адміністративною мовою Фландрії є нідерландська. Вважаю, що це абсолютно нормально, бо якби мені довелося переїхати до Валлонії чи Франції, я б узявся за вивчення французької».

Проте його промова після переможних результатів була набагато менш категоричною. «Слід «будувати мости» з іншими політичними силами Фландрії та простягнути руку франкофонам», – сказав він, додаючи, що «треба реформувати фінансову систему, бюджет, бо ніхто не зацікавлений у тому, щоб держава залишалася заблокованою».

На порозі «коаліціади»?

У понеділок бельгійський король Альберт ІІ розпочав консультації з лідерами партій-переможниць щодо формування урядової коаліції. Проте з огляду на протилежні позиції головних політичних акторів політологи кажуть, що діалог щодо розподілу крісел у новому уряді може дуже затягнутися.

Приголомшливий прорив політиків-сепаратистів Фландрії тільки призведе до поглиблення прірви між двома мовними групами, стверджують місцеві експерти й соціологи. Деякі з них навіть натякають на те, що Бельгія може розпастися, «не доживши» до свого 180-річного ювілею, який мають відзначати наприкінці наступного року.

Тим часом директор Центру досліджень та соціополітичної інформації Вінсент де Корбітер переконаний, що врешті-решт державницькі позиції бельгійських політиків переможуть і Бельгія, відома як країна компромісів, й надалі залишатиметься єдиною.

http://www.radiosvoboda.org Комментариев: 0  ::  Дата: 14 июня 2010   ::  Посмотрели: 1207  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода