Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Політична карта Херсонщини: особливості майбутніх місцевих виборів
Херсон – в очікуванні початку місцевих виборчих перегонів.

Хоча на Херсонщині вони де-факто вже тривають давно. Політичні експерти відмічають, що в Херсоні є свої особливості початку цієї кампанії: тут присутні і завуальовані заклики до бойкоту, і агітація голосувати проти великого і жахливого старшого брата (не плутати з росіянами), і за «єдиного кандидата від херсонських слов’ян» і таке інше.

До останнього – закликав голосувати за «єдиного кандидата від херсонських слов’ян» – задовго до початку виборчої кампанії лідер Слов’янської громади Херсона Сергій Кириченко. Його головна проблема – де знайти політичний дах для захисту від нападок єврейської громади та держави Ізраїль.

Сергій Кириченко не соромитися говорити, що вимушений балотуватися на посаду міського голові та брати участь в виборах з таких причин: бо інші кандидати – зрадили своїх виборців, насамперед, етнічних слов’ян. Тож тепер їхні права відстоюватиме саме лідер Слов’янської громади.

Також, слід зазначити через те, що Партія Регіонів, Блок Вітренко, КПУ та інші партії, що останнім часом паслися на російському електоральному полі, не виконали своїх передвиборних обіцянок саме перед представниками низки радикальних проросійських організацій.

Зрозуміло тепер останні закликають або взагалі бойкотувати голосування, мовляв, це вибори «окупаційної влади», або голосувати за місцеві політ проекти, які на їх думку здатні захистити права етнічних росіян та інших нацменшин.


Чи стануть етнічні, національні та релігійні мотиви ключовими на місцевих виборах

Місцева виборча кампанія 2010-2011 років в Херсоні буде відбуватися на протиставленні різних етнічних груп населення і залякування більшості електорату «зовнішньою окупацією або чужинською загрозою». Це дозволить багатьом місцевим проектам консолідувати своїх виборців й отримати від 25 до 45% голосів виборців. Також ці ходи спроможні розбити стіну найбільш рейтингових в регіоні партій, а також розбавити власною присутністю політичну верхівку Херсонщини. Прогнозуючи перебіг майбутньої виборчої кампанії на Херсонщині, місцеві експерти сходяться на думці, що ця кампанія буде брудною і далеко не моральною. У ній дуже жорстко використовуватимуть саме етнічні питання, а також тема варягів, які хочуть захопити нашу землю.

Вже зараз можна спостерігати, як буде задіяна «російська карта». Але, якщо на попередніх виборах її розігрували штаби Януковича та Вітренко, то тепер її з випередженням, та більш активніше, використовують їх супротивники. І все це–насамперед б’є по Віктору Януковичу та по іншим політикам, які звикли розігрувати російську карту, та гратися на тонких почуттях російського населення України..

Все це зрозуміло примусить українців, які складають понад 75% населення області, консолідуватися та створювати власні політичні проекти локального характеру, які будуть будувати свою компанію на противазі російській карті. Саме ці два питання на думку експертів будуть грати першим номером на місцевих виборах, разом з питаннями ЖКГ, землі та інших проблем, які постійно піднімаються на виборах в регіонах.

Водночас, експерти прогнозують, що й «варязька тема» чи окремо «тема чужинців, що наступають на Херсон» або проблема «зовнішньої окупації» теж будуть задіяні.

І прикладів цьому вже зараз більш ніж достатньо. Більшість експертів та політиків місцевого рівня говорять про те, що зазначені питання будуть підняті на дуже високий рівень, більший ніж у 2006 року і набагато гостріше. Вже зараз її намагаються використовувати низка громадських об’єднань та політичних партій, особливо Сергій Кириченко з його «національним» оточенням.

Місцеві оглядачі припускають, що перейти до цієї тактики будуть змушені всі політичні проекти місцевого характеру.

Всі ці політтехнологічні хитрощі зумовлені небажанням місцевої фінансово-політичної еліти грати за правилами диригентів з печерських пагорбів.

Місцевому політбомонду набридло бути пішаками на партійно-політичній шахівниці України.

Багато з тих, хто зробив себе сам в регіоні, міркує, що краще мати своїх два-три депутата, ніж бути піхотою в армії київських феодалів.

Тому зрозуміло, використовувати гасла мегапартій вкрай безглуздо, використовувати теми, які розкручують партії всеукраїнського масштабу не потрібно.

А погратися на їх улюбленому та зораному електоральному полі для місцевих осередків маргінальних партій та виборчих блоків-саме той варіант.

А головне досягти результату в такому пасьянсі, шансів набагато більше ніж у партій політичних небожителів.

Всім зрозуміло, що ні Віктор Янукович, ні Юлія Тимошенко, ні хтось інший не будуть кричати в Херсоні про наступ варягів, загрозу зовнішньої окупації регіону та інші питання, які мають суто регіональне підґрунтя.

Ось чому «російська карта», «українська відповідь», «регіональний патріотизм», «зовнішня окупація», «місцевий націоналізм», «наступ варягів на нашу землю» будуть самими актуальними, найбільш обговорюваними, дуже перспективними та рейтингово- топовими темами найближчих виборів херсонської влади.

І зупинити останні, політичні гросмейстери зможуть тільки шляхом зміни виборчого законодавства, в частині відміни приймати участь в виборчих перегонах місцевим блокам.

Інакше експерти наголошують, поразка неминуча і, як наслідок вихід регіональних баронів з під контролю політичного центру. Комментариев: 0  ::  Дата: 19 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1620  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП