Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Дубоголові донецькі можуть довести Крим до вибуху (аналіз свіжої ситуації на півострові)
Найгірший сценарій, якого зараз можна очікувати в Криму - це збільшення cилових зіткнень.

В першу чергу навколо земельних конфліктів у найбільш символічних місцях.

Тим більше, новий керівник МВС Могильов відкрито виступав у пресі як прихильник рішень Сталіна про депортацію кримських татар. Янукович сьогодні відвідав Крим.

Приїзду передувала відставка спікера кримького парламенту Грищенка, він місцевий, але був союзником Ахметова. Ми аналізуємо, у що може вилитися для Криму твердолоба «донецька» політика.

Про Крим розповідали: Олександр БОГОМОЛОВ, Ігор СЕМИВОЛОС – Центр Близькосхідних Досліджень

Розмовляв: Анатолій БОНДАРЕНКО

Спочатку про те, як влаштований Крим. Дуже часто політичні виклики - наприклад, російсько-українські напруження, що витікають у форму якихось протестів проти НАТО, або зіткнення російських націоналістів із кримськими татарами - є просто поверхневою плівкою, за якою лежить розподіл ресурсів. В першу чергу, земельних ресурсів.

Всі ці політичні шоу покликані приховувати те, що насправді відбувається в Криму. Від них усі тішаться - в тому числі проросійські політики, яким приємно справляти враження, що вони начебто на щось впливають в Криму - хоча насправді всі ресурси тут належать спільноті районних начальників.

Зараз почнеться процес пере-дерибану Криму, і він створить чимале збурення на півострові. Перерозподіл ресурсів є визначальним чинником місцевої політики. При кожній зміні влади все відбувається приблизно однаково. У Криму йдеться, звичайно, в першу чергу про землю. Зараз там є сформований - хоч і мінливий - консенсус щодо того, кому що повинно належати.

Базовою структурою, через яку всі ресурси контролюються, є навіть не Кримський парламент, а влада на районному рівні. Саме на рівні району вирішується всі ключові питання. (Гриценко, який досі був в Криму ключовою фігурою, теж є висуванцем цієї системи).

"Крадії-державники" – так один з кримських журналістів назвав цих районних начальників. Тому що як сутність, як клан, як владна структура в Криму вони утворилися саме за часів незалежності нашої країни. Звичайно, вони є російськомовними, прихильниками, умовно кажучи, творчості Кобзона тощо - однак вони є "державниками".

Найгірший сценарій, якого зараз можна очікувати в Криму - це збільшення зіткнень. В першу чергу навколо земельних конфліктів у найбільш символічних місцях: вул. Балаклавська в Симферополі, наприклад. Зараз опоненти кримських татар спробують відіграти ситуацію щодо ключових "полян протесту" або так званих "самозахоплень".

Тим більше, новий керівник МВС Могильов відкрито виступав у пресі як прихильник рішень Сталіна про депортацію кримських татар. Саме він санкціонував зіткнення міліції з кримськими татарами на Ай-Петрі в 2007 році, одночасно була проведена операція на Балаклавській. Зараз є ризик, що подібні події можуть повторитися.

Кримськотатарське питання - є ймовірність того, що нові люди у владі захочуть його "остаточно вирішити". Скажуть "давайте ми вирішимо проблему самозахоплень, раз і назавжди" - і тоді тут може початися все що завгодно. Тобто силові зіткнення, масові і досить криваві - як це було в Бахчисараї в 2006 р.

Кримські татари зараз теж перебувають у критичному стані. Всі механізми самоконтролю або стримування, які працювали перед кожними виборами - коли можна було розраховувати на виконання якихось чергових обіцянок - зараз фактично не працюють.

Хайвей Комментариев: 0  ::  Дата: 20 марта 2010   ::  Посмотрели: 1172  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода