Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Урядова коаліція - авантюра, самовпевненість, чи розумна провокація?
Про владу, опозицію та інші неприємності

Сьогодні чи не найбільше розмов в українському суспільстві про неконстуційні методи формування проурядової коаліції та відверто провокаційні призначення в уряді. Тому і виникає логічне запитання, що криється за різкими діями Партії регіонів та її лідера та за неоднозначними призначеннями. Пропонуємо розібрати наступні варіанти.

Авантюрний

Передбачається, що ПР вирішила нашвидкоруч збити коаліцію і скористатися слабкістю опозиції з метою монополізації влади. Це у свою чергу дозволило б знищити головного і найсильнішого конкурента - Ю.Тимошенко. Її побоюються в Партії регіонів, бо вона представляє ту ж саму систему, що і Партія регіонів, тобто кланово-олігархічну модель української держави. Разом з тим, є сумніви, що нинішній склад уряду від Партії регіонів - це авантюристи. Швидше навпаки - ці люди прагматики, яким потрібно думати про своє політичне майбутнє та про захист власного бізнесу. Тобто, сумнівно, що ці люди без належної підтримки (а підтримку можемо визначати тільки у 23 %, які отримав В.Янукович у першому турі) готові піти на авантюру зараз, на фоні глибокої економічної кризи, що з великою ймовірністю спровокує і нелюбов до влади.

Самовпевнений

Тут все просто. Припускаємо, що і Табачник, і Цушко та й інші не надто зрозумілі призначення, як і публічні обіцянки "захистити російськомовних українців" та "розібратися з Бандерою", зроблені з розрахунку на власні сили і можливість придушити будь-який опір з боку опозиції та громадськості. Проте, цей варіант виглядає теж досить сумнівним. Просто слабо віриться, що в Партії регіонів не оцінювали ризиків пов’язаних із слабкою підтримкою В.Янукович та з можливою протидією інших фінансово-промислових груп.

Розумна провокація

Призначення Д.Табачника на посаду Міністра освіти і науки - це провокування здорових національно-патріотичних сил. За логікою речей така провокація була б вигідною для самого Януковича, щоб залишатися самостійним.

Для пояснення такої думки необхідно зробити невеликий екскурс в історію незалежної України.

1. У свій час Л.Кравчук у розмовах з М. Горбачовим під час проголошення незалежності постійно кивав у сторону РУХу, натякаючи, що тодішнє українське компартійне керівництво було б не проти зберегти СРСР, але ж народ може постати і буде кровопролиття.

2. Пізніше цей момент вдало використовував Л.Кучма, коли у нього вимагали впровадження російської мови чи інших дій, котрі йшли в розріз з українськими інтересами. Якщо сформулювати точніше. то з інтересами української олігархічної держави, яка на той час існувала.

Тепер повернімося до Януковича. Очевидно, що в ході виборів він намагався заручитися підтримкою і Росії і окремих проросійських сил в Україні. Так само роздавав обіцянки щодо мови та освіти, які зараз не дуже хочеться виконувати. Адже хочеться бути президентом всієї України, а не тільки її частини. Але ж є зобов’язання....

Розумним у цій ситуаціє є саме провокація здорових сил суспільства, щоб потім кивнути на громадськість і заради "громадянського спокою" відмовитися від державного статусу російської мови, від Табачника на посаді Міністра освіти і науки, а пізніше, можливо, і викинути комуністів з коаліції та створити нову вже на легітимній основі, паралельно знищивши Ю.Тимошенко, як головного антипода і конкурента за доступ до бюджетних коштів.

Саме до такого висновку можна прийти, якщо проаналізувавши окремі виступи і дії нових посадовців.

1. Янукович вів свої нотатки у Верховній Раді чомусь українською мовою. Хай буде з помилками, але ж українською.

2. Президент, перебуваючи в Каневі підтвердив державний статус української мови, а прем’єр, хоч і ламано але намагається розмовляти таки українською.

3. Ми не почули жодного добре аргументованого виступу на захист Табачника. Напроти, і представник Президента і представник Уряду фактично натякнули, що їм особа нового міністра не надто приємна і вони б не хотіли її бачити в уряді та вважають її шкідливо.

То може, адміністрація нового президента тільки і чекає моменту, щоб громадськість та опозиція піднялися і виступили організовано з вимогою відставки Табачника та інших неприйнятних осіб. Тоді Янукович матиме виправдання, як для "своїх", так і для "російських" друзів. Адже можна буде завжди кивнути в сторону українців і сказати: "Я хотів зробити все можливе, але ж народ..."

Опозиція

А що ж опозиція? Опозиція у нас різна, і кожна має свою мету. Проте ця мета переважно визначається місцем розташування відносно "державної годівниці". Якщо проаналізувати діяльність нинішньої "офіційної" опозиції БЮТ, то вона мало чим різниться від незаконних дій тієї ж влади. Опозиція формується також "тушками" всупереч навіть регламенту написаному спеціально владно-опозиційну монополію Партії регіонів і БЮТ. Сьогодні Ю.Тимошенко активно бореться з Табачником, а ще два роки назад обурювалася "шоковими" методами боротьби з корупцією у системі освіти і хотіла перевірити, чи не порушують часом прав студентів, тобто фактично пропонувала те ж саме, що зараз пропонує Табачник.

Тож чи можна вважати таку опозицію спражньою - питання риторичне. Єдине, що можна констатувати вже зараз - більше зусиль витрачається на боротьбу за власне опозиційний статус, ніж на опозиційну діяльність. Інші ж представники опозиції ще мають можливість зробити щось реальне для того, щоб влада обрала, якщо не найкращий варіант для країни, то хоча б відмовилася від найгіршого, або ж пішла.

Роман Соломонюк
Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України


 Комментариев: 1  ::  Дата: 18 марта 2010   ::  Посмотрели: 1255  
Комментарий написал(a) Консультант. Опубликованно: 18 марта 2010 22:40 в новости


Группа: Гости
Новостей: 0
Комментариев: 0
ICQ: --
Нужно активно формировать действенную "третью власть". Другого выхода у нас нет. Мы с вами даем "им" эту власть, а потому "они" всегда должны чувствовать кто в доме хозяин и что из дома их могут выгнать.Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП