Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Суцільна Греція
Коли грецький міністр фінансів Георгіос Папаконстантіну відвідуватимете найближчими днями Париж, Лондон і Берлін, то він навряд чи знайде там сердечне прийняття з боку тамтешніх урядів. Адже він приїде туди в ролі прохача, благатиме про розуміння, вибачатиметься за державні борги Греції, які вже остаточно вийшли з-під контролю. Він сподіватиметься на довіру своїх кредиторів. Вони повинні лише дати йому ще трішки часу, ще раз виділити нові кредити з низькими відсотками. Вже 2013-го року грецький уряд планує обійтися без нових запозичень, почати погашення кредитів.

Папаконстантіну та його шеф – грецький прем’єр-міністр Георгіос Папандреу нагадують алкоголіків, котрі після тривалих тяжких запоїв обіцяють умить стати абстинентами: ну, ще, будь ласка, одну пляшку шнапсу й після того – гарантовано зав’язуємо, ніколи в житті не вживемо цього чортівського трунку. Утім, борговий тягар у 300 мільярдів євро, який відповідає 125-ти відсоткам річного грецького валового продукту, вдасться з тим самим успіхом скинути з пліч, як і пиякові наступного дня відмовитися від алкоголю.

Тому то міністри фінансів інших європейських держав стоять, як лікарі біля ліжка хворого на алкоголізм афінця і розмірковують про радикальний курс лікування. При цьому вони й самі вже давно зі “злегка вживаючих” перетворилися на залежних. Вони цілком відкрито п’ють великими ковтками з пляшки. Свої спільні присяги щодо абстиненції, які лунали в Маастріхті, вони вже давно забули. Нова квота заборгованості Греції лише трішки перевершує італійську, а ірландська є навіть вищою.

Німецький федеральний уряд теж не повинен вдавати, що, буцімто, його це не обходить. Берлін вже давно порушив маастрихтський припис щодо трьох відсотків дефіциту державного бюджету. Окрім того, проект федерального бюджету на наступний рік передбачає нові борги на суму 86 мільярдів євро, що відповідає майже шести відсоткам річного внутрішнього валового продукту. Понад чверть німецьких державних видатків покривається з позичених грошей. Загальна німецька державна заборгованість (якщо все йтиме за планом) наприкінці 2010-го року сягне 78-ми відсотків річного національного валового продукту.

При цьому німці вже пройшли понад половину грецького боргового шляху. Керівництво найбільшої європейської нації ігнорує попереджувальні сигнали. Німеччина лише намагається підштукатурювати свій фасад: наступна боргове ступінь подана у формі закону про прискорення економічного зростання. З “відмазкою”, що мовляв це слугує кон’юнктурному оздоровленню.

Це окозамилювання поки що проходить, Німеччина все ще отримує кредити на добрих умовах. Проте, симптоми хвороби вже проявляються. “Дотримання нових кредитних правил є центральним фінансовим викликом урядової каденції, яка щойно розпочалася”, – постулювалося в урядовому поданні до федерального бюджету на 2010 рік. На наступній сторінці зазначені рекордні видатки. Каденція триватиме до 2013-го року, тобто є ще час для останньої чарки.

Наскільки сумнівними є обіцянки німецького уряду, демонструють державні бюджети минулих років: завжди, коли завдяки блискучій кон’юнктурній ситуації – як приміром 2006-го, 2007-го і 2008-го років – було зафіксовано рекордні збори податків, на таку ж величину зростали й видатки. Дуже рідко уряд йшов на заходи економії і ніколи – на зменшення боргів. Вже 2016-го року Німеччина має намір обійтися без нових запозичень – таке закладено у федеральній стратегії погашення боргів. Хоча все це може виявитися таким же щирим як і обіцянки залежного більше не пити.

Однозначно бракує чіткої діагностики та структурованої терапії. Європейська Унія повинна взяти на себе роль лікаря. Утім, все ще вона спроможна зробити – це посприяти самодопомозі. Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Барозу [José Manuel Barroso] пропонує впровадити контроль за “бюджетною якістю”: “Унія повинна сформулювати прийнятні й детальні стандарти державних бюджетів країн-членів ЄУ, необхідно підвищити частку інвестицій у статті видатків”.

Ця ідея не є новою, щоправда її ще жодного разу не втілювали. Адже вона передбачає жахаючу побічну дію: пацієнти будуть змушені відмовитися від частини своєї фінансовополітчної автономії.

Статті видатків, які суперечать структурній бюджетній санації, необхідно викреслити, рівно ж, як і спеціальні податкові правила. Хто ж за методикою косаря газонів підрізає суто споживацькі видатки, той наражається на обурення різних електоральних прошарків і лобістських груп, а отже може зазнати поразки на чергових виборах.

Це – залізне правило. Хвороби можуть бути різноманітними за формою й тяжкістю, але хворі завжди діють однаково. Тремтяча рука завжди тягнеться до пляшки: ще один, останній ковток, зразу ж по виборах – шлюс, почнемо нове життя.

Автор: Бенедикт Фойст [Benedikt Fuest]

Джерело: Rheinischer Merkur. 18.12.2009


 Комментариев: 0  ::  Дата: 18 декабря 2009   ::  Посмотрели: 1264  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода